Ozdabiamy ściany: płytki ceramiczne jak obrazy [ZDJĘCIA]

0
Czarno-biała łazienka z kwiatowym dekorem
Ścianę w kuchni lub łazience warto ozdobić wieloelementowym dekorem. Odpowiednio dobrany, będzie prawdziwą ozdobą wnętrza.

Płytki ceramiczne to nie tylko praktyczna okładzina ścian, ale także idealny sposób na ich ozdobienie. Szczególnie oryginalnie wyglądają modne wieloelementowe dekory. Dowiedz się, jak je stosować.

Dekoracja z płytek ceramicznych w łazience

Wieloelementowe dekory pozwalają na tworzenie oryginalnych aranżacji ścian.

Opoczno
Aranżacja łazienki z motywem roślinnym

Decydując się na duży dekor, zrezygnujmy z innych wzorów, wybierzmy też jednolitą paletę kolorystyczną. Wtedy powstanie spójna całość, a dekor będzie pięknie wyeksponowany.

Opoczno
Elegancka czarono-biała łazienka

W klasycznej czarno-biało łazience dekor z motywem kwiatu plumerii wygląda wyjątkowo elegancko.

Opoczno
Dekor z motywem kwiatowym

Czarno-biały dekor, złożony z kilku płytek, stanowi wyrazisty akcent w aranżacji łazienki.

Opoczno
Dekor z motywem Wieży Eiffla

Wybierając wzór dekoru, pamiętajmy, że będzie on zdobił ścianę przez kilka lat. Dlatego wybierzmy go starannie, żeby szybko się nam nie znudził.

Opoczno
Aranżacja łazienki z Wieżą Eiffla

Do nowoczesnej łazienki, utrzymanej w stonowanych kolorach, świetnie pasuje dekor z motywem Wieży Eiffla.

Opoczno
Łazienka w naturalnym stylu

Naturalny styl łazienki podkreślą delikatne dekory z kwiatowym motywem.

Opoczno
Kwiatowe dekory

Bardzo delikatny rysunek kwiatowego dekoru podkreśla naturalny styl łazienki.

Opoczno
Ściana w kuchni, ozdobiona dekorami

Ceramiczne "obrazy" możemy stosować nie tylko w łazience, ale również w kuchni.

Opoczno
Motyl z płytek ceramicznych

Produkowane obecnie płytki ceramiczne i dekory wyróżniają się znakomitą jakością wzorów.

Opoczno
Dekor z płytek ceramicznych

Dekory z płytek ceramicznych z powodzeniem mogą zastąpić zdjęcia, fototapety itp., szczególnie w miejscach narażonych na wilgoć, zachlapanie i tego typu zagrożenia.

Opoczno

Ceramiczne płytki ścienne cieszą się niezmienną popularnością od dawna. Jednak w ciągu ostatnich kilku lat, przeszły swoistą rewolucję, a to za sprawą druku cyfrowego. Dzięki niemu, wzory płytek są naprawdę doskonałej jakości – czy chodzi o oddanie naturalnych motywów (np. rysunek drewna, albo kamienia), czy innych wzorów, nawet skomplikowanych i precyzyjnych, jak rysunek, czy zdjęcie. Takie ceramiczne „grafiki” warto wykorzystać do dekoracji ścian. Doskonale zastąpią wielkoformatowe zdjęcia lub fototapety nawet w miejscach narażonych na wilgoć, zachlapanie itp. Ściana w kuchni lub łazience, ozdobiona wieloelementowym dekorem nabierze oryginalnego charakteru. Pamiętajmy jednak, że taka dekoracja tworzy bardzo wyrazisty akcent, więc żeby odpowiednio „zagrał” we wnętrzu, warto przestrzegać kilku zasad. Oto one.

To Cię zainteresuje: Jak urządzić łazienkę, która będzie i modna, i ponadczasowa. Poznaj najnowsze trendy w płytkach ceramicznych

Jak stosować duże dekoracje z płytek ceramicznych

Kiedy decydujemy się na wieloelementową dekorację z płytek ściennych, musimy pamiętać, że to ona będzie nadawać ton wystrojowi łazienki lub kuchni. Stosując wyraziste dekoracje z płytek ceramicznych, powinniśmy się zdecydować na jedną ścianę (lub jej fragment – możemy się zdecydować np. na pionowy lub poziomy pas dekoracji). Na pozostałych powierzchniach zastosujmy neutralne płytki bazowe, w kolorze (lub kolorach) nawiązujących do barw wybranych przed nas dekorów. W ten sposób dekoracyjna grafika będzie świetnie wyeksponowana, a jednocześnie nie powstanie wzorniczy chaos. W kolekcjach płytek, opracowanych przez producentów znajdziemy spory wybór dekorów, i dopasowanych do nich płytek.

Gdzie umieścić dekorację z płytek ceramicznych

Położenie dekoracji z płytek ceramicznych trzeba zaplanować. Zastanówmy się najpierw, jak chcemy wyposażyć i umeblować łazienkę (lub kuchnię), tak żeby mieć pewność, że dekor nie będzie zasłonięty np. przez szafkę.
Poza tym praktycznym ograniczeniem, mamy spore pole do popisu. Pamiętajmy, że dekoracja ściany będzie elementem przyciągającym wzrok, z jej pomocą możemy też podkreślić podział funkcjonalny pomieszczenia. Dekoracją możemy ozdobić ściany kabiny prysznicowej lub umieścić ją nad umywalką. Doskonałym pomysłem jest też umieszczenie dekoracji naprzeciwko lustra – wtedy efekt dekoracyjny będzie podwojony. Dobrym wyborem jest też ściana, którą widzimy podczas kąpieli w wannie. Warto zadbać również o oświetlenie takiego elementu.

Wybieramy wzór dekoracji z płytek ceramicznych

Wzór dekoracji wybieramy oczywiście w zgodzie z własnym gustem. Pamiętajmy też, że będzie on zdobił nasze ściany przez dłuższy czas, więc zastanówmy się co nam się podoba i z czym będziemy dobrze się czuli.
Weźmy też pod uwagę, że różne wzory i kolory oddziałują na nas w różny sposób – warto to wykorzystać w aranżacji kuchni lub łazienki. Zastanówmy się, jaki efekt chcemy osiągnąć – czy dekoracja ma sprzyjać relaksowi, czy nas ożywiać itp.
Dobierzmy też wielkość i intensywność wzoru do wielkości łazienki, tak żeby dekoracja jej nie przytłoczyła.
Uwzględnijmy również charakter wystroju pozostałych pomieszczeń - łazienka powinna być z nim pod jakimś względem spójna. Jeśli w salonie i kuchni przeważają formy geometryczne, warto zachować ten kierunek. Nad kanapą wisi kolekcja fotografii roślin? To świetny temat do łazienki.

Praktyczna wiedza: Jak kupować płytki ceramiczne i jak "rozszyfrować" oznaczenia na ich etykietach

Zadbajmy o dodatki

Jak wspomnieliśmy „obraz” z płytek ceramicznych to wyrazista dekoracja, zadbajmy o dobór dodatków. Kupując ręczniki, czy różne akcesoria łazienkowe, zwróćmy uwagę na to, żeby pasowały kolorem i stylem do płytek. To niby drobiazgi, ale wiadomo jak ważne są dodatki dla uzyskania odpowiedniej całości. Przemyślany wybór akcesoriów będzie kropką nad „i” aranżacji naszej łazienki, a dekoracja z płytek ceramicznych – jej główną atrakcją.

Oceń artykuł
0,00 / 0 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Opoczno

Polecamy Ci również

Zobacz także