Ozdób swoje ściany w niepowtarzalny sposób [ZDJĘCIA]

Ozdób swoje ściany w niepowtarzalny sposób [ZDJĘCIA]

Zastanawiasz się w jaki sposób udekorować wnętrze, aby stało się jedyne w swoim rodzaju i niepowtarzalne? Jednym z ciekawszych pomysłów na oryginalny element zdobniczy jest fototapeta.

Obecnie ich wybór jest naprawdę ogromny, zwłaszcza w sklepach internetowych. Można przebierać i wybierać spośród przepięknych krajobrazów, pejzaży, abstrakcyjnych wzorów, czy zdjęć architektury oraz wielu, wielu innych. Najlepszy efekt osiągniemy wtedy, gdy fototapeta będzie odpowiednio wyeksponowana, więc dobrze, by znajdowała się na ścianie dokładnie naprzeciw wejścia i podkreślała charakter wnętrza.

Czytaj także: Stylowe kompozycje, składające się z fotografii - wyeksponuj fototapetę!

Wielkoformatowa fotografia na drzwiach szafy

Stosowane obecnie technologie wyrobu fototapet sprawiają, iż można ich używać w niemal każdym pomieszczeniu, łącznie z kuchnią i łazienką. W tych miejscach najlepiej sprawdzą się fototapety winylowe i fototapety winylowe strukturalne. Drukuje się je na niezwykle odpornym i trwałym podkładzie fizelinowym. Dość duża grubość tego typu fototapet sprawia, że świetnie wyrównują one wszelkie nierówności i niedoskonałości ściany. Ponadto można je delikatnie myć, a co najważniejsze - pozwalają ścianom "oddychać". Jest to bardzo istotne zwłaszcza w miejscach, w których kondensują się duże ilości pary wodnej, czyli właśnie w kuchni i łazience. Inny rodzaj fototapet to lateksowe i lateksowe strukturalne, które nie przepuszczają kleju, a tym samym nie ma możliwości, by się w jakikolwiek sposób odkształciły. Najłatwiejsze do przyklejenia są z kolei fototapety samoprzylepne, które nadają się nie tylko na gładkie ściany, ale także na drzwi, meble, czy szyby. Dodatkowo możliwe jest laminowanie wszystkich rodzajów fototapet, co dodatkowo zwiększa ich trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz wilgoć.

Czytaj także: Bajkowa tapeta 3D do pokoju dziecka - tapety Walltastic [GALERIA]

Fototapety, z racji swojego dużego formatu, najczęściej sprzedawane są w pasach, co znacznie ułatwia ich prawidłowe przyklejenie. Niektóre firmy drukują je z zakładkami, dzięki czemu nietrudno jest idealnie dopasować do siebie każdy element. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na to, czy fototapety są bezpieczne dla zdrowia. Wymaganie to spełniają te produkty, które drukuje się w technologii ekologicznej. Niestety ma to spory wpływ na cenę, dlatego takie fototapety są mniej popularne, ale z pewnością warto rozważyć ich zakup zwłaszcza wtedy, gdy mają zdobić pokój dziecka lub sypialnię. Bardzo ciekawym pomysłem jest możliwość stworzenia fototapety z własnoręcznie wykonanego zdjęcia. Często jednak przeszkodą jest to, że musi być ono najwyższej jakości i rozdzielczości. W sklepach internetowych można w łatwy sposób zamówić taką fototapetę i przy okazji sprawdzić, czy wybrane przez nas zdjęcie się do tego nadaje.

Oceń artykuł
3,18 / 11 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: CentrumPR.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także