Panele dekoracyjne wcale nie wyszły z mody! To oszczędny...

Panele dekoracyjne wcale nie wyszły z mody! To oszczędny...

Remont wcale nie musi się kojarzyć z dużym nakładem pracy i sporymi wydatkami, a chcąc zaoszczędzić sobie czasu i pieniędzy, można odmienić wnętrze, używając paneli dekoracyjnych.

Panele imitujące kamieńTo, jak je wykorzystamy, zależy od naszej pomysłowości, albowiem ich zastosowanie jest bardzo wszechstronne. Tradycyjnie możemy nimi odświeżyć ściany, montując panele na całej powierzchni. Dzięki różnym fakturom i wzorom, np. imitującym marmur, można wystylizować wnętrze w zupełnie nowej konwencji.

- Panele dekoracyjne wcale nie wyszły z mody, wybór jest bardzo szeroki, a technologia ich wykonania sprawia, że z powodzeniem naśladują drewno, marmur, płytki ceramiczne. Efekt bywa zaskakujący. Często nawet nie orientujemy się, że mamy do czynienia z imitacją - mówi Błażej Korzeniewski, doradca techniczny firmy Plastivan.

CZYTAJ TAKŻE: Z czego to jest zrobione? - czyli jakich materiałów użyć do wykończenia wnętrza

Panele są praktyczne i odświeżą wnętrze nie tylko wtedy, gdy zamontujemy je na ścianach, z powodzeniem bowiem można je wykorzystać do odnowienia mebli. Jeśli stara szafa nie wygląda najlepiej albo zwyczajnie nam się znudziła, wystarczy przykleić panele w wybranym wzorze na drzwi. Mebel będzie wyglądał zupełnie inaczej. Niemal każdą powierzchnię domu można zmienić dzięki panelom. Wystarczy dobrać wzór do klimatu wnętrza.

Niewątpliwą zaletą paneli dekoracyjnych jest łatwość ich montażu. Wystarczy klej, zszywki lub wkręty i trochę czasu, aby zmienić wygląd wnętrza. Ich założenie nie wymaga też szczególnego wysiłku, panele są lekkie. Jeśli musimy je przyciąć, to nie potrzeba do tego specjalnych narzędzi, jak w przypadku np. płytek ceramicznych. Zakładanie paneli na drewnianej konstrukcji sprawia, że nie musimy prostować ścian. Przewody instalacji elektrycznej nie szpecą wnętrza, bo z łatwością można ukryć je w pustej przestrzeni między panelami a ścianą. Dodatkowym atutem paneli jest odporność na zabrudzenia - wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką i po plamach nie ma śladu. CZYTAJ TAKŻE: Beton, szkło, tkaniny - nowe technologie wkraczają do naszych domów

Oceń artykuł
3,00 / 9 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: ece (Gazeta Krakowska)

Polecamy Ci również

Zobacz także