Panele podłogowe - oznakowania

Panele podłogowe - oznakowania

Panele podłogowe posiadają oznakowania producenckie, które w dalszym ciągu są swoistą magią dla wielu z nas. Aby w sklepie nie być całkowicie zdezorientowanym – warto poznać kilka symboli, świadczących o tym, z jakim produktem mamy do czynienia.

panele podłogoweNajbardziej generalny podział paneli podłogowych, to rozdzielenie tych produktów na takie, które przeznaczone są do użytku w domu oraz na panele nadające się na podłogi w obiektach użyteczności publicznej. W powyższy sposób rozróżnia się sześć klas paneli : 21, 22, 23, 31, 32 i 33. Pierwsza z cyfr tych symboli mówi o rodzaju wnętrza, w jakim można stosować produkt, a druga o dopuszczalnym natężeniu ruchu w pomieszczeniu, w którym zamontowane zostaną panele. Im wartość ta jest wyższa, tym większe natężenie ruchu zniesie produkt. Do montażu w domu przeznaczone są panele z dwójką z przodu w numerze ich klasy.

Inne oznakowanie, które znajdziemy na opakowaniach paneli podłogowych to klasa ich ścieralności. Oznacza się ją literami : AC, dodając do oznakowania cyfry od 1 do 5. Im wyższą cyfrę odczytamy na opakowaniu – tym wyższa jest klasa ścieralności paneli. Cyfra 5 oznacza bardzo wysoką klasę ścieralności, co jednocześnie świadczy o tym, że panele nadają się do przedpokoju, kuchni, a nawet do  biura.

Oceń artykuł
3,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Agnieszka Jaros

Zdjęcia: Witex

Polecamy Ci również

Zobacz także