Panele szklane – nowa estetyka

Panele szklane – nowa estetyka

Panele szklane pozwalają na ciekawą i indywidualną dekorację ścian, która jednocześnie pełni funkcje użytkowe.

szklane panele w kuchni

Nawet najbardziej wymagający esteta znajdzie coś dla siebie. Nie tylko spore możliwości w doborze materiału, ale i duża trwałość powodują coraz większe zainteresowanie panelami ze szkła. Do ich zalet zaliczyć należy również odporność na wilgoć i wysoką temperaturę. Doskonale sprawdzają się jako ozdoba ścian w kuchni czy łazience oraz w bardziej nietypowych miejscach, takich jak sauna czy basen.
– Panele proponujemy również osobom mającym gabinety fryzjerskie, lekarskie i dentystyczne. Można je także stosować jako urozmaicenie monotonii ścian w ośrodkach zdrowia i przychodniach. Właśnie ze względów higienicznych projektowane są w taki sposób, by nie było fug, gdzie gromadzą się zabrudzenia, które powodują rozwój mikroorganizmów  mówi Wiesław Śmigielski, właściciel firmy Colour Glass z Poznania, specjalizującej się w wyrobie paneli szklanych.

Do wyboru, do koloru

Możemy wybrać fotografię z kilkuset dostępnych propozycji z bazy firmy na stronie producenta panele-szklane.pl, skorzystać z zasobów internetowych banków zdjęć (ilość dostępnych gotowych grafik i zdjęć jest niemalże nieograniczona) lub zdecydować się na tkaninę czy fornir drewniany. Szukającym nieszablonowych rozwiązań proponujemy indywidualne podejście – nie ma przeciwwskazań by zrobione w wakacje zdjęcie zachodu słońca lub naszej pociechy bawiącej się w ogrodzie znalazło się na panelu szklanym. Takie rozwiązanie będzie cieszyło nasze oko nie tylko w kuchni czy łazience, ale również na drzwiach i blatach stołów. Możemy dodatkowo zamontować podświetlenie paneli. Dla niektórych ciekawą propozycją będą tzw. bordery, czyli paski dekoracyjne skomponowane z tradycyjnymi płytkami, które są charakterystycznym i niezwykle eleganckim wykończeniem wnętrza. Bezpieczeństwo szkła hartowanego jest połączone z trwałością, którą daje laminowanie. Ponadto panele szklane są  odporne na zarysowania oraz wyjątkowo bezpieczne.
 Połączenie podczas obróbki termicznej wielu warstw, czyli szyby hartowanej, warstwy dekoracyjnej, folii aluminiowej i spodniej warstwy zabezpieczającej z PCV lub drugiej szyby daje gwarancję wysokiej jakości  zaznacza Wiesław Śmigielski.

szklane panele na ścianie

W czasach, kiedy wielu z nas stawia na oryginalność, nie sięgamy już tak chętnie po drewno czy tradycyjne płytki ceramiczne. Połączenia ze szkłem dają nam szereg nowych, atrakcyjnych możliwości, a szybki (ok. 1-1,5 godziny) i czysty montaż nie angażuje domowników do generalnego sprzątania (jak ma to miejsce w przypadku montażu tradycyjnych płytek). Skoro dzisiejsza technika stwarza nowe rozwiązania, dlaczego z niej nie skorzystać?

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Colour Glass

Polecamy Ci również

Zobacz także