Panoramiczne drzwi przesuwne

Panoramiczne drzwi przesuwne

Firma Schüco wprowadziła do swojej oferty nowy system drzwi przesuwnych ASS 77 PD.HI przeznaczony do nowoczesnej, energooszczędnej architektury. Rozwiązanie oferuje doskonałą izolacyjność termiczną i niespotykaną dotąd maksymalną przezierność.

Drzwi w systemie Schüco ASS 77 PD.HI
z efektem panoramicznym

Imponujący, panoramiczny efekt to zasługa autorskich rozwiązań konstrukcyjnych, takich jak ekstremalnie wąskie profile w miejscu łączenia poszczególnych sekcji i ukryta rama zewnętrzna.

Nowy system Schüco ASS 77 PD.HI został zaprojektowany z myślą o energooszczędnej, wypełnionej światłem architekturze. Budowa systemu opiera się na pionierskich rozwiązaniach technicznych, które wpływają zarazem na poprawę parametrów statycznych i termoizolacyjnych oraz modernistyczną estetykę stolarki. Niesamowity, panoramiczny design i szeroki widok uzyskano dzięki bardzo małej szerokości styku skrzydeł wynoszącej zaledwie 30 mm. Zewnętrzne ościeżnice zostały ukryte z trzech stron, dzięki czemu drzwi dają wrażenie jednolitej, szklanej ściany. Pomimo niezwykle delikatnego wyglądu, system Schüco ASS 77 PD.HI pozwala na realizację wysokich i szerokich przeszkleń przesuwnych o doskonałych parametrach, nawet Uw=1,0 W/m2K.

Szerokie możliwości kreacji

Aluminiowe drzwi przesuwne Schüco ASS 77 PD.HI zwracają uwagę imponującą powierzchnią szyby, wstawionej w ekstremalnie wąskie profile skrzydeł. Ukrycie ościeżnic w sekcjach montowanych bezpośrednio w ścianie budynku pozwoliło uzyskać niczym niezakłócony widok na zewnątrz. W stabilny, bazowy profil skrzydła o głębokości zaledwie 77 mm mogą być wstawiane ciepłe i antywłamaniowe pakiety szybowe o grubości nawet do 60 mm. Dzięki temu system nie tylko gwarantuje maksymalny dostęp światła dziennego, lecz również pozwala na zużytkowanie pasywnych uzysków energii słonecznej przy odpowiednim rodzaju szklenia. W systemie Schüco ASS 77 PD.HI można projektować sięgające od podłogi do sufitu skrzydła przesuwne o maksymalnej wysokości nawet do 3500 mm i bardzo szerokie przejścia o maksymalnej szerokości do 3200 mm. Duże skrzydła są płynnie przesuwane po prowadnicach umieszczanych na poziomie wylewki. Rozwiązanie niskiego, termoizolowanego progu gwarantuje bezpieczne użytkowanie i oszczędność energii.

Doskonały design w każdym szczególe

Harmonijna estetyka systemu Schüco ASS 77 PD.HI wynika również z eliminacji wszelkich uchwytów oraz ukrycia mechanizmów ryglujących i sterujących drzwiami wewnątrz profilu. Niewidoczny gołym okiem napęd szybko i bezgłośnie przesuwa bardzo duże skrzydła o wadze nawet do 500 kg. Bezklamkowa obsługa odbywa się za pomocą przycisków dotykowych na zewnętrznym panelu sterowania. Na życzenie rama skrzydła może zostać estetycznie zintegrowana z czytnikiem linii papilarnych Schüco FingerPrint, pozwalającym na otwarcie zaryglowanych drzwi tylko autoryzowanej grupie użytkowników. Innowacyjność i oryginalna estetyka rozwiązania panoramicznych drzwi przesuwnych z serii Schüco ASS 77 PD zostały nagrodzone dwoma najbardziej prestiżowymi nagrodami przyznawanymi przez międzynarodowe jury - iF product design award 2012 oraz reddot design award 2012.

Więcej informacji o produktach firmy Schüco znajdziecie Państwo na stronie: www.schueco.pl

Oceń artykuł
3,78 / 9 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: Schüco

Polecamy Ci również

Zobacz także