Parapety wewnętrzne - alternatywa dla marmuru i granitu

Parapety wewnętrzne - alternatywa dla marmuru i granitu

Parapety marmurowe czy też granitowe wyglądają niezwykle elegancko, ale ich wysoka cena podyktowana jest też wysoką odpornością na choćby najbardziej ekstremalne warunki atmosferyczne.

Parapety wewnętrzne - alternatywa dla marmuru i granitu.We wnętrzu nie jest to jednak istotne, dlatego może warto pomyśleć o tańszych, ale efektownych zamiennikach?

Aglomarmur

Parapety z aglomarmuru zbudowane są z wyselekcjonowanych odłamków skały marmurowej, połączonych specjalnymi żywicami epoksydowymi . - Są bardzo trwałe i odporne na wilgoć, promieniowanie słoneczne, ścieranie - zapewnia Marek Wełeszczuk z firmy MULTI przyjemność budowania, zajmującej się profesjonalnym doradztwem budowlanym. Zaletą jest również ich gładka, prosta w czyszczeniu powierzchnia. Budowa z oryginalnego kruszywa świetnie odwzorowuje wygląd kamienia naturalnego.

Konglomerat

Wytwarzany jest z wyselekcjonowanych kruszyw skalnych, takich jak granit, marmur czy kwarc oraz stanowiących spoiwo - żywic poliestrowych. Konglomerat ma wygląd kamienia i wiele praktycznych właściwości. - Jest nienasiąkliwy, odporny na wilgoć i wystąpienie plam, prosty w konserwacji - wylicza M. Wełeszczuk z MULTI przyjemność budowania. - Aby utrzymać efektowny wygląd przez lata, wystarczy od czasu do czasu zastosować polerowanie i woskowanie - dodaje. Dzięki szerokiej gamie barw i możliwości kształtowania, konglomerat spełni nasze oczekiwania zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne. To bardzo ważne, bo eleganckie parapety, które harmonijnie korespondują z całością pomieszczenia warto eksponować.

Decydując się na budowę lub remont domu, warto znać wszystkie możliwości wyboru materiałów i sposobów realizacji inwestycji. Stanie się tak na pewno, gdy sprawę oddamy w ręce fachowego inwestora zastępczego. Doradcy z firmy MULTI przyjemność budowania oferują kompleksową pomoc na każdym etapie budowy. Dzięki temu zyskamy pewność, że nasze wybory są optymalne zarówno pod względem jakości, jak i indywidualnych możliwości.

Oceń artykuł
3,33 / 9 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: Intro Media

Polecamy Ci również

Zobacz także