Patchwork - pomysł na świąteczny prezent

0
Patchwork - pomysł na świąteczny prezent

Kawałki materiałów połączone w jedną całość są trendy. Patchwork to materiał dla indywidualistów!

Patchwork - zwykle kojarzy się z babcinymi skrawkami materiału połączonymi w całość czyli mówiąc w skrócie bezwartościowe resztki dostają nowe życie w postaci poszewki na poduszkę. Czy aby na pewno to jedyna definicja patchworku? Otóż niezupełnie! Łączenie, komponowanie materiałów w różnych zestawieniach kolorystycznych staje się coraz modniejsze i bardziej trendy.

Połączenia kolorystyczne mogą dotyczyć najzwyklejszych przedmiotów, poduszek, zasłon czy narzuty na łóżko, ale coraz częściej pojawiają się nietypowe rozwiązania takie jak obicia tapicerowane mebli np. kanap, foteli czy krzeseł a nawet abażurów i wezgłowia łóżka.

Nowoczesny patchwork to przede wszystkim design, a możliwości kolorystyczne są w zasadzie nieograniczone ponieważ można kupić gotowy produkt albo pokusić się o kontakt z projektantem. Najciekawszym i coraz popularniejszym rozwiązaniem jest zakup mebla, który powstał na bazie przedmiotu ze sklepu z antykami.

Prawdopodobieństwo, że spotka się dwa takie same meble jest bliskie zeru. Można mieć mebel, którego nikt nigdzie indziej nie wyprodukował, który jest w 100 proc. niepowtarzalny, a do tego jest naszą wizytówką, czymś co określa nas jako człowieka czy gospodarza domu.

Oceń artykuł
4,00 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Karol Nowak (Echo Miasta)

Polecamy Ci również

Zobacz także