Piekarniki – nowoczesne technologie

Piekarniki – nowoczesne technologie

Stosowane obecnie w piekarnikach technologie znacznie ułatwiają przygotowanie posiłków. Ponadto zapewniają bezpieczeństwo użytkowania, a także czyszczenie sprzętu. Co powinien w takim razie posiadać nowoczesny piekarnik? Przegląd najnowszych rozwiązań wskaże kierunek poszukiwań.

piekarnik Kernau KBO 0771 SK XNowoczesne gotowanie

Zdrowe posiłki przygotuje się w piekarnikach wyposażonych w funkcję gotowania na parze lub pieczenia wspomaganego parą. Programy te sprawią, że produkty zachowają wszystkie cenne składniki i będą soczyste. Natomiast opcja 3D (obecna na przykład w piekarniku Kernau KBO 0771 SK X) zadba o zaangażowanie wszystkich elementów grzewczych i pozwoli na wielowymiarową pracę piekarnika. Dzięki niej przygotuje się kilka potraw jednocześnie bez obawy o przenikanie się zapachów. Automatyczne programy umożliwią z kolei upieczenie pizzy, chleba czy pieczeń. Fabrycznie ustawione parametry dostosują program pieczenia do potrawy. Funkcja podtrzymywania temperatury nie pozwoli szybko wystygnąć daniu. Można ją też wykorzystać do nagrzania talerzy czy odmrażania produktów. System przygotowania potraw w niskiej temperaturze sprawi, że mięso stanie się wyjątkowo kruche i soczyste. Za jego sprawą czas pieczenia zostaje wydłużony, a temperatura pieczenia nie przekracza 100°C.

Bezpieczne użytkowanie

A co zapewni komfortowe i bezproblemowe użytkowanie urządzenia? Z pewnością tak zwane „zimne drzwi”, czyli zabezpieczenie pomagające skupiać ciepło wyłącznie w piekarniku. Składa się na nie kilka warstw szkła przedzielonego komorami powietrza. Dzięki niemu nie trzeba obawiać się przypadkowych oparzeń po dotknięciu drwi urządzenia gdy piecze. System chłodzenia obudowy, także zabezpiecza przed poparzeniami. Gdy w domu znajdują się dzieci warto mieć również sprzęt wyposażony w blokadę ustawień lub przycisków oraz drzwi. Prowadnice teleskopowe docenią z kolei rodzice. Ułatwiają wysuwanie gorących tac i blach z piekarnika oraz także eliminują ryzyko poparzenia.

Szybkie sprzątanie

Czyszczenie piekarnika bardzo ułatwiają katalityczne ściany. Porowate ściany pochłaniają zapachy i tłuszcz, a potem zamieniają je na na parę oraz dwutlenek węgla. Piekarnik czyści się dzięki nim samoczynnie. Z przypalonym tłuszczem oraz osadami poradzi sobie pogram czyszczenia pyrolitycznego. Spala on w temperaturze 500°C niechciany brud na popiół. Potem wystarczy tylko przetrzeć wnętrze ściereczką. Opcja ta dostępna jest w dwóch wariantach na większe i mniejsze zabrudzenia. Bezwysiłkowe sprzątanie zapewnia również system wykorzystujący parę wodą. W ciągu pół godziny trwania programu brud powinien zostać na tyle zmiękczony, że będzie można go wytrzeć przy pomocy miękkiej ściereczki.

piekarnik Amica Integra EBI8562AA Energooszczędne pieczenie

Piekarnik Amica Integra EBI8562AA to doskonały przykład wielofunkcyjnego urządzenia do pieczenia. Przede wszystkim dlatego, że wyposażono go w pakiet No Problem, na który składa się na przykład powłoka Non Stick zapobiegająca przywieraniu brudu i tłuszczu. Nie zabrakło w nim też funkcji szybkiego nagrzewania i czyszczenia parowego Aqualytic. Wyjmowanie potraw ułatwiają prowadnice teleskopowe. Przed powstawaniem odcisków palców na sprzęcie chroni powłoka I-Touch Free. Natomiast szyba refleksyjna dba o to, aby front piekarnika zbytnio nie nagrzewał się w trakcie pracy. Ponadto piekarnik zużywa o 20% mniej energii niż inne urządzenia klasy A. Wszystkie parametry urządzenia można sprawdzić i porównać wchodząc na stronę Okazje.info.

piekarnik Samsung BQ1VD6T131- gotowanie na parze Przygotowanie dań na 65 sposobów

Samsung BQ1VD6T131 z linii Prezio posiada sterowanie elektroniczne i wyświetlacz LCD z programatorem, a także chowane pokrętła. Piekarnik ten wyróżnia spośród innych urządzeń tego typu możliwość wybrania aż 65 programów automatycznych i 18 trybów pieczenia. Przygotuje się w nim zarówno potrawy na parze, a także grillowane. Bezpieczeństwo użytkowania zapewnia system ochrony przed dziećmi, z kolei łatwe czyszczenie zapewniają wkłady katalityczne.

Oceń artykuł
4,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: okazje.info

Zdjęcia: okazje.info, Samsung, Kernau

Polecamy Ci również

Zobacz także