Pierwszy w Polsce kurs stylizacji wnętrz

Pierwszy w Polsce kurs stylizacji wnętrz

Budowa i urządzenie domu to dopiero połowa sukcesu, bo żeby prezentował się naprawdę wyjątkowo potrzebna jest jego profesjonalna stylizacja. Jeśli chcesz się tego nauczyć to warto zapisać się na pierwszy w Polsce kurs stylizacji wnętrz organizowany przez szkołę Educoncept.

Educoncept - Zostań stylistą wnętrz! (projekt powstały podczas kursu)Stylizacja wnętrza to niezwykle wymagające zadanie, którego efekty są nie do przecenienia. Spełnia równie istotną rolę co elegancki zegarek i szykowne buty w stroju mężczyzny, czy oryginalna torebka w wieczorowej kreacji kobiety. Przemyślana i trafiona stylizacja może z jednej strony umiejętnie podkreślić mocne strony wystroju domu lub mieszkania, z drugiej zaś pozwoli zatuszować i odwrócić uwagę od wszelkich niedoskonałości. Dotychczas w Polsce była to dziedzina praktycznie nieznana, uprawiana przez wąskie grono specjalistów pracujących przy produkcji sesji wnętrzarskich. Za sprawą Educoncept - Instytutu Edukacji i Kreatywności jest szansa, że sytuacja ta diametralnie się zmieni. Już niedługo startuje druga edycja kursów z profesjonalnej stylizacji wnętrz. Educoncept jest pierwszą w Polsce firmą, która organizuje szkolenia o takim profilu.

Kurs stylizacji organizowany przez Educoncept stanowi uzupełnienie wiedzy z zakresu projektowania i aranżacji wnętrz. Skierowany jest zarówno do profesjonalnych architektów i projektantów wnętrz, jak i amatorów, którzy pragną wykorzystać zdobytą wiedzę podczas stylizacji własnych przestrzeni domowych. Ideą, a zarazem ambicją szkoły Educoncept jest nauka poprzez praktykę, dlatego zwieńczeniem zajęć teoretycznych jest część warsztatowa. Pozwala ona na praktyczną weryfikację zdobytej wiedzy.

Zajęcia teoretyczne i praktyczne prowadzone są przez wysokiej klasy doświadczonych wykładowców. Sposobami na udaną stylizację dzielą się z kursantami stylistki Katarzyna Sawicka i Aleksandra Buczkowska, architektka Justyna Smolec uczy jak pomysłowo zaaranżować przestrzeń loftu, architektka Hanna Kłyk prowadzi zajęcia z podstaw wiedzy o projektowaniu, a w arkana stylów w sztuce i trendów w designie wprowadza historyk sztuki dr Krystyna Łuczak-Surówka.

W trakcie trwania kursu uczestnicy zgłębiają tajniki "budowania" wnętrz spójnych stylistycznie, w których poszczególne elementy wystroju ze sobą współgrają. Program kursu rozpoczyna się od przekazania kursantom podstawowej wiedzy na temat stylów i trendów w światowym designie. Kolejnym etapem jest oddanie uczestników w ręce doświadczonych stylistek wnętrz, które krok po kroku pokazują uczestnikom kulisy i praktyczną stronę pracy stylisty. W szczególności uczą jak dobierać meble, tkaniny i dekoracyjne dodatki, a także tłumaczą jak wyglądają relacje i zależności pomiędzy architektem, a stylistą wnętrz. Wykładowcy zwracają również uwagę na tak istotne kwestie, jak dekoracja okien i zaprojektowanie odpowiedniego oświetlenia.

W trakcie zajęć praktycznych "Barwy wnętrza" poruszana jest tematyka łączenia kolorów, ich psychologicznego oddziaływania, a wykładowcy prezentują kursantom wiele praktycznych trików kolorystycznych. Scenerię ostatniej części kursu stanowi profesjonalne studio fotograficzne, w którym na potrzeby organizatorów utworzone są dwa plany zdjęciowe. Dzięki tak dobranej lokalizacji zajęć uczestnicy mają okazję przekonać się, czym różni się stylizacja wnętrz na potrzeby sesji fotograficznej od klasycznej aranżacji wnętrz. Pod okiem stylistów kursanci aranżują i stylizują pomieszczenia w klimacie i charakterze określonym przez prowadzących. Po zakończeniu zajęć warsztatowych przygotowywana jest profesjonalna sesja zdjęciowa. Spośród wykonanych fotografii jury wybiera najlepszą stylizację. Publikowana jest ona na stronie internetowej magazynu "Dom & Wnętrze", który jest patronem medialnym projektu.

Część warsztatowa kursu organizowana jest przy udziale uznanych marek, które są gwarantem wysokiej jakości. O kolorystyce w aranżacji wnętrz opowiadają specjaliści marki Benjamin Moore, kwiaty na potrzeby stylizacji dostarcza Studio Bukieciarskie Ewy Szymańskiej, mebli i dodatków użycza IKEA i Grange, a słodkości cukiernia Słodki Słony Magdy Gessler. Zajęcia teoretyczne odbywają się na Pl. Trzech Krzyży 16; zajęcia warsztatowe (ostatni dzień kursu) odbywają się w Studio Fotograficznym Krzysztofa Zasuwika NITRO & LOKOMOTYWA STUDIO (Warszawa, ul. Tunelowa 2).

Oceń artykuł
3,43 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: Educoncept

Polecamy Ci również

Zobacz także