Pierwszy w Polsce poradnik kolorów elewacji

0
Pierwszy w Polsce poradnik kolorów elewacji

Kolorystyka budynku powinna, obok spełniania zadań funkcjonalnych i estetycznych, budzić także określone odczucia emocjonalne. Znaczenie koloru w projektowaniu architektonicznym jest nie do przecenienia.

Poradnik kolorów FOVEO TECH - okładkaBarwy tworzą swoisty język, trafiający bezpośrednio do podświadomości odbiorcy i wpływają na jego emocje. Kolory tworzą określoną tożsamość i osobowość wizualną budynków. Bardzo często przy wyborze odpowiedniej barwy, pojawia się wiele dylematów. Dotyczy to szczególnie kolorów elewacji. Łatwiej przemalować pokój niż zmienić elewację, dlatego decyzja o wyborze koloru domu jest trudniejsza. "Poradnik kolorów FOVEO TECH", przedstawiając różne rozwiązania, ułatwia nam dokonanie najlepszego wyboru.

Zestawienia kolorystyczne zaprezentowane w poradniku zostały opracowane przez ekspertów.

- Gdyby nie istniał kolor, architektura zostałaby pozbawiona rzeczywistego wymiaru - nie tylko dlatego, że kolor nadaje jej pozytywną wartość estetyczną, ale także ze względu na jego praktyczną rolę: informacyjną, dekoracyjną i wreszcie jego silne oddziaływanie na psychikę człowieka - tłumaczy dr inż. arch. Justyna Tarajko-Kowalska, jedna z ekspertek.

Kolor wchodzi w rozmaite interakcje z tłem, na którym się znajduje. Na wybór zestawu barwnego dla obiektu architektonicznego wpływają różne czynniki, m.in. klimat, otoczenie, wielkość i typ inwestycji, funkcja, styl i forma obiektu czy materiał, z którego został wzniesiony. Przy opracowywaniu poradnika, eksperci korzystali z szerokiej palety barw FOVEO TECH.

"Poradnik kolorów FOVEO TECH" jest dostępny na www.foveotech.pl.

Kolory tynków FOVEO TECH zostały zaprezentowane na domach zaprojektowanych przez Biuro Projektowe MTM STYL - www.domywstylu.pl

Oceń artykuł
4,43 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Źródło: Śnieżka

Polecamy Ci również

Zobacz także