Płytki ceramiczne do nowoczesnej kuchni

Płytki ceramiczne do nowoczesnej kuchni

Surowy beton potrzebuje towarzystwa drewna, które złagodzi jego chłodny charakter. Razem stworzą atmosferę przyjaznego loftu, łącząc styl industrialny ze skandynawskim. Odwzorowanie obu materiałów znajdziesz w kolekcjach Loft i Drevo marki Ceramstic, które pomogą Ci wyczarować nowoczesny, a zarazem przytulny klimat.

Na ścianach w kuchni sprawdzi się wielkoformatowa (60x30 cm) glazura naśladująca beton z kolekcji Loft marki Ceramstic.
– Płytki ułożone pionowo wysmuklą wnętrze. Rysunek betonu na poszczególnych płytkach jest zróżnicowany, dzięki czemu naśladują go jeszcze dokładniej – radzi Joanna Ciecierska, stylistka marki Ceramstic.
Dla lepszego efektu warto przy układaniu płytek mieszać ich wzory, a niekiedy obrócić o 180 stopni. Szarą, betonową taflę można przełamać dekoracyjną, połyskującą glazurą Carpet, z misternym wzorem rodem z perskiego dywanu. Takie połączenie doda kuchni stonowanej elegancji, nie ujmując jej niczego z nowoczesnego i minimalistycznego charakteru.

Poznaj też: Najmodniejsze trendy w płytkach ceramicznych

płytki ceramiczne do nowoczesnej kuchni

Na podłodze w kuchni najlepiej położyć gres, który radzi sobie z wysokimi temperaturami, wilgocią i jest bardzo trwały.
Gres z kolekcji Drevo, stylizowany na świerk skandynawski, ma nieregularną fakturę i zróżnicowany rysunek drewna, co pozwala uzyskać bardzo realistyczny efekt – mówi Joanna Ciecierska, stylistka marki Ceramstic. Gres można położyć na podłodze, ale i ścianie, np. w holu, co scali przestrzeń wizualnie. Struktura płytek zachowuje charakterystyczne dla drewna naturalne krzywizny i słoje. Cyfrowa technika nadruku wysokiej jakości sprawia, że wzory na płytkach różnią się, tak jak w przypadku naturalnego drewna, idealnie je imitując.

płytki ceramiczne jak betonpłytki ceramiczne jak drewno

Pierwsze skrzypce w tej kuchni grają płytki – zarówno te odwzorowujące beton, jak i te inspirowane drewnem, jednak nie można zapomnieć o detalach, które podkreślą charakter całej aranżacji. Na tle ściany przypominającej beton, szkło i ceramika nabierają szlachetności. Ponadto kolor szary zmienia swoje oblicze pod wpływem dodatków – delikatnieje w towarzystwie szkła czy pasteli, a ożywia się w otoczeniu zieleni i oranżu. Natomiast u boku czerni i stali jeszcze bardziej zyskuje na wyrazistości.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Vinderen

Polecamy Ci również

Zobacz także