Płytki Slim Tile sposobem na szybki remont

0
Płytki Slim Tile sposobem na szybki remont

Planujesz remont? Chcesz oszczędzić czas i ograniczyć koszty? W sklepach Castorama pojawiły się nowe płytki, które pomimo swojej niewielkiej grubości, są równie wytrzymałe jak tradycyjny gres, a ich układanie jest wyjątkowo łatwe.

Płytki Slim Tile w kuchniPłytki Slim Tile mają tylko od 3 do 5 mm grubości, czyli o połowę mniej niż zwykły gres, dzięki czemu są niezwykle lekkie, a po zamontowaniu równie trwałe. Można je układać zarówno na ścianach jak i podłogach. Doskonale nadają się również do wykończenia elewacji budynków i tarasów.

"Technologia produkcji Slim Tile różni się zasadniczo od tej stosowanej do wytwarzania tradycyjnego gresu. Płytki o standardowej grubości powstają w procesie zagęszczania i kompakcji mieszaniny gliny ze zmieloną skałą. Natomiast gres Slim Tile uzyskuje się poprzez prasowanie, dzięki czemu, mimo swojej niewielkiej grubości, jest on wyjątkowo odporny na uszkodzenia" - mówi Jacek Flak-Staniaszek, Kierownik Dział Pokryć Podłogowych w sklepie Castorama Okęcie.

Slim Tile można układać bezpośrednio na stare płytki, dzięki czemu możemy pominąć wiele prac, które zwykle są konieczne przy wymianie glazury. Decydując się na to innowacyjne rozwiązanie podczas remontu nie musimy wyrównywać powierzchni ściany, wyrzucać gruzu. Pozwala to nie tylko na znaczące skrócenie czasu remontu i obniżenie jego kosztów, ale również na ograniczenie towarzyszących mu hałasów oraz pyłu.

Niewielka grubość płytek Slim Tile sprawia też, że nawet jeśli ułożymy je na poprzednie płytki, zwykle nie musimy przerabiać drzwi, okien czy instalacji elektrycznej. Gres Slim Tile nadaje się także do renowacji starych kamienic, gdyż nie obciąża zbytnio konstrukcji nośnych budynku.

"Jedną z ważnych zalet cienkiego gresu, oprócz trwałości i lekkości niskiej masy, jest jego ekologiczność. Slim Tile to produkt przyjazny dla środowiska, gdyż do jego produkcji i transportu zużywa się zdecydowanie mniej surowców naturalnych oraz energii" - mówi Jacek Flak-Staniaszek. Sklepy Castorama oferują płytki Slim Tile w najmodniejszych kolorach i wykończeniach powierzchni w formacie 30 x 60 cm lub 60 x 60 cm.

Oceń artykuł
3,63 / 8 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: Castorama

Polecamy Ci również

Zobacz także