Podlewanie roślin - przydatne gadżety

Podlewanie roślin - przydatne gadżety

Nic tak nie ożywia mieszkania czy balkonu jak rośliny. Jednak ich pielęgnacja często bywa problemem, zwłaszcza jeśli chodzi o podlewanie. Brak czasu czy zapominalstwo sprawia, że nasze kwiaty zaczynają cierpieć z powodu niedoboru wody. Są jednak na to sposoby.

Prezentowane gadżety pomagają nawadniać rośliny dostarczając im odpowiednią ilość wody do zapotrzebowania sprawiając tym samym, że nie musimy pamiętać o ich codziennym podlewaniu. Można je podzielić na dwa rodzaje: samonawadniające donice oraz zewnętrzne utensylia dostarczające wodę. W przypadku tych pierwszych zbiorniczek na wodę jest wbudowany od razu w donicę, przy tych drugich są to osobne akcesoria, które można dokupić i dołączyć. Obydwa mają jednak tę samą właściwość – dbają by nasze rośliny nigdy nie cierpiały na brak wody. Dodatkowym atutem jest również fakt, że dzięki nim zapobiegamy nadmiernemu nawadnianiu rośliny, które też jej szkodzi.

Poza swoją użytecznością takie akcesoria są również atrakcyjnym dodatkiem do domu, gdyż ich projektanci dołożyli wszelkich starań, aby ich design był wyjątkowy.

zbiorniczek do nawadniania w kształcie ptaszka
orkągłe bombki nawadniające
doniczka ze zbiorniczkiem na wodę
system nawadniający w doniczce
pomysłowa doniczka z funkcją nawadniania
desgnerski pomysł na nawadniającą donicę
szklane kamienie nawadniające

 

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Magdalena Kolwaga

Źródło: designswan.com

Polecamy Ci również

Zobacz także