Podłoga korkowa przyjazna zwierzętom

0
Podłoga korkowa przyjazna zwierzętom

Każdy z nas marzy by jego mieszkanie było nie tylko funkcjonalne, ale i eleganckie. Przecież to właśnie ono ma być swoistą oazą spokoju i relaksu po dniu pracy, niejednokrotnie pełnym napięć i stresu. Dobrze dobrane meble, harmonizujące z barwą ścian i gustowne dodatki sprawią, iż będziemy chcieli tu powracać.

Podłoga korkowa Wicanders - Identity TimideJedną z propozycji aranżacyjnych dla nowoczesnego mieszkania są podłogi korkowe. Materiał naturalny, niezwykle ozdobny, oddziaływujący bardzo korzystnie na nasze zdrowie staje się dziś coraz bardziej popularny. W wielu domach możemy spotkać korkowe gadżety: podstawki czy rozmaite pojemniki do przechowywania prywatnych skarbów, ale także ściany i podłogi wykonane z tego niezwykłego surowca. Wnętrza, w których użyto korka wyglądają elegancko, są komfortowe i przytulne.

Podłogi korkowe Wicanders z oferty Domu Korkowego to jedna z takich rynkowych propozycji dla mieszkania XXI wieku. Znajdziemy tu rozmaite wzory i odcienie brązu - od pastelowych po wpadające w głęboką czerń. Będą to podłogi o delikatnym ziarnistym rysunku, wzorach przypominających kamienną posadzkę, czy wreszcie regularne kształty zbliżone układem do typowego parkietu drewnianego. Ofertę tworzą kolekcje do przedpokoju, kuchni, salonu i sypialni.

Podłogi korkowe są bardzo ciepłe, miękkie i elastyczne, co korzystnie oddziaływuje na stan naszego zdrowia, zwłaszcza stawów i kręgosłupa. Przyjazne dla środowiska gdyż nadają się do recyklingu, pozytywnie wpływają na pobór dwutlenku węgla z atmosfery i dzięki swym właściwościom izolacyjnym umożliwiają oszczędzanie energii. Wszystkie te zalety podłóg i ścian korkowych sprawiają, iż materiał ten wydaje się być doskonałym rozwiązaniem dla współczesnego człowieka, skazanego na rozwój cywilizacyjny, mieszkanie w blokach czy szybkie tempo życia. Korek będzie nieustannie przypominał jak ważny jest w dzisiejszym świecie kontakt z przyrodą, która ma tak wiele do zaoferowania każdemu z nas.

Podłoga korkowa Wicanders - Originals Charakter

Ale materiał ten jest nie tylko doskonałą propozycją dla ludzi, to również świetne rozwiązanie dla naszych domowych zwierząt, przede wszystkim psów i kotów. Chcemy przecież by cieszyły się wspaniałym zdrowiem. Kiedy zaś mamy ochotę na wypoczynek, krótką drzemkę lub ciekawą lekturę potrzebujemy ciszy, zwłaszcza, jeśli w pokoju obok bawi się z pieskiem nasze dziecko. I w tym przypadku korek okazuje się materiałem niezawodnym. Redukuje hałas wewnątrz mieszkania, a także dźwięki dochodzące z zewnątrz.

Podłogi przenoszą bardzo duże obciążenia. Pod wpływem nacisku mikrokomórki korka ulegają kompresji, a na powierzchni podłogi brak jest śladów wgłębień i załamań. Ta właściwość może być bardzo istotna, jeśli np. mamy w domu dużego psa.

Podłogi korkowe są proste w pielęgnacji. Wystarczy tylko je odkurzać oraz czasami przemywać wilgotną szmatką z użyciem delikatnego środka. Do codziennej konserwacji można również stosować płaskiego mopa. Dlatego też z łatwością posprzątamy po naszych pupilach. Korek, jako surowiec antystatyczny nie przyciąga i nie zatrzymuje kurzu, jest więc niezwykle przyjazny dla alergików.

Pies czy kot w domu poza dostarczaniem nam wielu wzruszeń, nie muszą oznaczać kłopotów z utrzymaniem porządku czy dodatkowych decybeli. Podłogi korkowe skutecznie ochronią domowników przed ewentualnymi niedogodnościami wynikającymi z posiadania czworonogów, które za zdrowie i odczucie komfortu odpłacą na pewno swoją niezwykłą zwierzęcą miłością.

Oceń artykuł
4,00 / 10 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: Afir Biuro PR firmy Dom Korkowy

Polecamy Ci również

Zobacz także