Podłoga korkowa w łazience

0
Podłoga korkowa w łazience

Łazienka jest pomieszczeniem, które wymaga niezwykle przemyślanej aranżacji. Materiały i urządzenia, które się w niej znajdują powinny podkreślać piękno wnętrza pokoju kąpielowego, a także służyć nam przez wiele lat.

Podłoga korkowa do łazienki - Wicanders Identity Slate CaffeCiepłe i relaksujące!

Wiemy doskonale, że chłodne kafelki nie są najprzyjemniejsze dla ciała, a podkładane ręczniki, dywaniki potrafiły nieraz zepsuć design łazienki. Ale nie musi tak być! Podłogi wykonane z korka mają wysokie parametry izolacyjności akustycznej i termicznej. Trzymająca ciepło naturalna powierzchnia będzie niewątpliwie, bezpośrednio po wyjściu spod prysznica, przyjemnym doznaniem dla rozgrzanych stóp.

Bezpieczne i trwałe

Podłogi zabezpieczone są przed zużyciem powłoką z wysokiej jakości lakieru poliuretanowego lub winylu, dzięki którym powierzchnia jest niezwykle odporna na ścieranie i zarysowania. Z myślą o zastosowaniu podłogi korkowej w łazience, nakłada się na nią specjalną warstwę, która zwiększa ochronę przed dużą ilością wody. Dodatkowo, podłogi z korka przenoszą bardzo duże obciążenia. Pod wpływem nacisku mikrokomórki korka ulegają kompresji, a na powierzchni nie ma śladów wgłębień, czy załamań.

Podłoga korkowa do łazienki - Wicanders Identity Identity TeaPrzyjazne alergikom!

Podłogi korkowe Wicanders, Domu Korkowego są odporne na działanie grzybów i pleśni. Nie przyciągają i nie pochłaniają kurzu. To doskonała propozycja dla alergików i astmatyków.

Korek jest materiałem niezwykle przyjaznym dla środowiska, co przysparza mu w ostatnich czasach popularności. Zaczyna być również doceniany przez dekoratorów wnętrz, którzy nie boją łączyć się go z surowym, nowoczesnym stylem. Wnętrze łazienki ma często chłodny charakter z powodu znajdujących się tu niezbędnych urządzeń sanitarnych oraz uniwersalnego standardu aranżacji. A przecież, pomieszczenie, w którym chodzimy boso, powinno być wypełnione ciepłem, jeszcze przed załączeniem gorącej wody. Eko materiał na powierzchni podłogi świetnie ogrzeje wnętrze i wprowadzi nas w komfortowy kojący nastrój.

Łatwe w pielęgnacji podłogi korkowe oferowane są w bogatej palecie naturalnych i barwionych wzorów. Ciekawym rozwiązaniem dla wnętrza w jasnych tonacjach mogą być ciemniejsze wybarwienia podłóg np. Identity Tea z kolekcji Identity, czy eleganckie Slate Caffe z New Collection. Transparentna farba precyzyjnie uwypukla fakturę korka, pozostawiając naturalny efekt. Podłoga korkowa może być świetną alternatywą dla zimnych kafelków z kamienia.

Podłoga korkowa do łazienki - Wicanders Identity Identity Tea

Oceń artykuł
3,33 / 9 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: Afir Biuro PR firmy Dom Korkowy

Polecamy Ci również

Zobacz także