Podłoga laminowana - zdrowy klimat w domu

Podłoga laminowana - zdrowy klimat w domu

Przy wyborze nowej podłogi warto zwrócić uwagę nie tylko na jej piękny wygląd, ale także na materiały, z których jest wykonana, na sprawdzoną jakość produktu oraz udokumentowaną przyjazność dla środowiska. I to nie tylko ze względu na małe dzieci raczkujące po podłodze – każdy konsument chce być pewny, że na parkiecie nie kryją się niewidzialne zagrożenia dla zdrowia. Proste w pielęgnacji panele laminowane zajmują główną pozycję w grupie podłóg nienagannych ekologicznie oraz tworzących zdrowe warunki mieszkaniowe.

Podłoga laminowana - zdrowy klimat w domu - zdjęcie 1

Właściwości powierzchni laminatu pozwalają zaliczyć go do podłóg bardzo higienicznych: warstwa ochronna z żywicy melaminowej jest szczególnie odporna i wytrzymała, a dzięki nowoczesnej technice kliknięcia połączenia desek podłogowych są pewne, a ich forma stabilna. Powierzchnia laminatu zamknięta w taki sposób wyklucza utrzymywanie się na jej powierzchni zwykłych cząsteczek kurzu. Także roztocza kurzu domowego lub inne mikroorganizmy wywołujące alergie nie znajdą tu warunków sprzyjających ich bytowaniu i rozmnażaniu. Jest to ważne nie tylko dla alergików.
Ponieważ utrzymanie laminatu w czystości jest proste, stanowi on podłogę szczególnie przyjazną dla rodziny i zwierząt. Zabrudzenia pochodzące z zewnątrz oraz typowo domowe dają się łatwo usunąć poprzez zamiatanie, odkurzanie i od czasu do czasu wycieranie lekko wilgotną ściereczką. Zaleca się stosowanie środków do mycia podłóg laminowanych, na przykład oferowanych w sprzedaży przez producentów. Stosuje się ich bardzo małą ilość, przez co używanie środków do mycia jest ograniczone do minimum. Chroni to środowisko i budżet domowy.

podłoga laminowana w pokoju dziecka

Ekologiczna produkcja

Laminat potrafi jeszcze więcej: panele laminowane produkowane w Europie, które noszą znak CE, a także logo „Quality and Innovation made in Europe“ Europejskiego Związku Producentów Podłóg Laminowanych EPLF, są podłogami podlegającymi ścisłym kontrolom i bezpiecznymi dla konsumenta. Są ekologiczne: produkowane z uwzględnieniem ochrony zasobów naturalnych, długowieczne, ze znakomitymi właściwościami użytkowymi – ponadto mogą być poddane pełnemu recyclingowi. Słusznie określa się je mianem „zielonych produktów high-tech“. Certyfikowane podłogi laminowane produkowane są przeważnie z surowców odnawialnych i nie zawierają plastyfikatorów.

podłoga laminowana w kuchnipodłoga laminowana w sypialni

Głównym składnikiem desek są włókna drzewne, jak i celuloza uzyskana z drewna. Uznane znaki jakości potwierdzają, że zastosowane surowce drzewne pochodzą ze zrównoważonych źródeł. Ponadto gwarantują, że wszystkie składniki podłóg zostały wyprodukowane bez użycia pestycydów, związków chloroorganicznych lub niebezpiecznych metali ciężkich. Spośród spoiw stosuje się żywice i kleje przyjazne dla środowiska. – Tym samym laminat składa się z surowców naturalnych i przyczynia się do stworzenia zdrowego klimatu w mieszkaniu. Laminaty są także nie do pobicia pod względem różnorodności wzorów. Atrakcyjne projekty wzorów drewna, kamienia, tekstyliów i innych wzorów kreatywnych, różnorodne struktury powierzchni oraz zmiennie stosowane formaty desek otwierają niespodziewane możliwości kreowania każdej przestrzeni.

podłoga laminowana w salonie

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: eplf.com

Polecamy Ci również

Zobacz także