Podłoga o wytwornej barwie gorzkiej czekolady

Podłoga o wytwornej barwie gorzkiej czekolady

Podłoga odgrywa niezwykle istotną rolę w aranżacji wnętrza. Stanowi tło dla pozostałych elementów wyposażenia i ma decydujący wpływ na uzyskanie spójnej i efektownej kompozycji.

Podłoga z drewna egzotycznego Wenge w aranżacji salonu inspirowanego stylem klasycznym.

Deski podłogowe iFLOOR DLH Poland z afrykańskiego drewna Wenge w kolorze gorzkiej czekolady podkreślą elegancję i oryginalność urządzanych przestrzeni wprowadzając tajemniczą nutę egzotyki.

Współczesne trendy aranżacyjne dopuszczają wykończenie podłogi rozmaitymi materiałami, jednak od lat najchętniej stosowane jest naturalne drewno. Surowiec ten łączy w sobie funkcjonalność z naturalnym pięknem, a różnorodność gatunków drzew umożliwia dobór koloru i usłojenia idealnie dopasowanego do stylu aranżacji. Drewno Wenge wyróżnia się głębokim kolorem ciemnej czekolady przeplatanym jaśniejszymi akcentami o żółtawym zabarwieniu. Wykonane z niego deski iFLOOR DLH Poland umożliwiają ułożenie parkietu o niepowtarzalnym wzorze, który urozmaica wnętrze i czyni je wyjątkowym.

Tajemniczy duch Afryki

Projektując wystrój pomieszczenia należy dobrze zastanowić się nad wyborem rodzaju podłogi. Wraz ze ścianami stanowi ona bazę, na której urzeczywistniamy swoją wizję idealnego wnętrza i która decyduje o ostatecznym efekcie naszej pracy. O ile ściany możemy co pewien czas zmieniać nadając im nowym kolor, czy fakturę, o tyle podłoga jest wyborem na wiele lat. Warto zatem zadbać o to, by była dobrze dopasowana zarówno w aspekcie estetycznym, jak i pod względem trwałości materiału.

Deski podłogowe iFLOOR z Wenge są niebywale efektowne i eleganckie, głównie za sprawą swojej nasyconej barwy gorzkiej czekolady. Ze względu na ciemną tonację zalecane są przede wszystkim do dużych i jasnych pomieszczeń. Doskonale korelują ze ścianami w kolorach beżu, kremu czy złamanej bieli. Zestawienie to zapewnia zachowanie lekkości przestrzeni i równowagę kompozycji. Podłoga z Wenge ze względu na wyraźnie zarysowaną strukturę drewna powinna być łączona z meblami o prostej formie i jednolitym kolorze. Dobrze komponuje się z klasycznymi aranżacjami, w których podkreśla szyk i dostojny charakter wnętrza. Zastosowana w nowoczesnych przestrzeniach, stanowi element wprowadzający ciepło i przyjazny nastrój. Wenge wspaniale prezentuje się w pomieszczeniach w stylu kolonialnym, który bazuje na połączeniu egzotyki z europejskimi trendami.

Masywne meble, szlachetne tkaniny czy zwierzęce skóry współgrają z afrykańskim drewnem, tworząc aurę luksusu. Uzupełnieniem bogatej przestrzeni są różnego rodzaju detale ozdobne, jak figurki, czy maski przywołujące myśli o egzotycznych podróżach. Decydując się na parkiet Wenge warto zadbać o dobre oświetlenie, które optycznie powiększy przestrzeń, a przy tym uwydatni urok egzotycznego drewna wydobywając jego jasne refleksy.

Trwałość z natury

Drzewo Wenge występuje na obszarach Afryki Centralnej, Kongo, południowych regionów Tanzanii i Mozambiku. Ukształtowane w trudnych warunkach klimatycznych, charakteryzuje się dużą twardością i wytrzymałością. Podłogi z tego gatunku są bardzo trwałe i przez lata zachowują atrakcyjny wygląd. Dzięki temu doskonale sprawdzają się nie tylko w mieszkaniach, ale również w przestrzeniach publicznych, jak hotele, restauracje, czy biura, w których ze względu na duże natężenie ruchu podłoga jest szczególnie narażona na ścieranie. W ofercie firmy DLH Poland dostępne są dwa warianty desek podłogowych: litych w wersji Style o wymiarach 22x60x300-1200 mm i Elegance o wymiarach 15x90x300-1200 mm oraz parkiet w wersji Avangard o wymiarach 14x14x200/280 mm.

  • Parkiet Avangard iFLOOR z Wenge D 14x14x200/280 mm cena: od 228 zł/m2 brutto
  • Deski podłogowe lite iFLOOR z Wenge Style 22x60x300-1200 mm cena: od 278 zł/m2 brutto
  • Deski podłogowe lite iFLOOR z Wenge Elegance 15x90x300-1200 mm cena: od 370 zł/m2 brutto

Importer : DLH Poland www.dlh.pl

Oceń artykuł
3,20 / 10 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: DLH Poland

Polecamy Ci również

Zobacz także