Podłoga w pokoju malucha - jaki materiał wybrać?

Podłoga w pokoju malucha - jaki materiał wybrać?

Dzieci, jak to dzieci hałasują, biegają i to zazwyczaj na bosaka. Wszędzie ich pełno, rzadko które bawi się grzecznie przy stoliku. Widujemy nasze pociechy najczęściej na podłodze jak turlają się, układają klocki czy urządzają wyścigi samochodowe, a te starsze czytają nawet książki.

Identity ChampagneDlatego właśnie odpowiednie urządzenie pokoju dziecięcego nie jest jedynie kwestią estetyki, odpowiednio dobranych mebli i kolorystyki ścian. Dla każdego rodzica sprawą nadrzędną jest zapewnienie bezpieczeństwa swojemu dziecku, a więc znalezienie w bogatej ofercie rynkowej takich sprzętów, które to bezpieczeństwo zagwarantują.

Niezwykle istotnym, choć jakże często bagatelizowanym elementem naszego mieszkania jest podłoga. A przecież tak naprawdę od niej wszystko się zaczyna... Na odpowiednio przygotowanym podłożu ustawiamy meble i wszelkie dodatki ozdobne. I wreszcie, to po nim chodzimy, a nawet jak to ma miejsce w przypadku dzieci, biegamy. Dla nich podłoga jest prawdziwym rajem w mieszkaniu, gdzie koncentruje się bajkowy świat zabaw dziecięcych. Warto zatem zadbać o to, by była jak najbardziej komfortowa.

Czytaj także: Wszystko, co dziecku jest potrzebne do szczęścia - poradnik od A do Z, jak urządzić pokój dziecka

Doskonałą propozycją, i to nie tylko dla tak wymagających użytkowników, jakim są dzieci, jest podłoga korkowa. Naturalny materiał dostarcza niezapomnianych wrażeń estetycznych, kojąco działa na zmysły oraz nadaje wnętrzu elegancji. Takie podłogi są wyjątkowo ciepłe, gdyż korek tłumi dźwięki oraz zatrzymuje ciepło. Jest miły w dotyku, sprawia, że pomieszczenie staje się niezwykle przytulne. To doskonały materiał izolacyjny, który obniża poziom hałasu wewnątrz mieszkania oraz redukuje dźwięki dochodzące z zewnątrz. Korzystnie wpływa na nasze zdrowie; nadając odpowiednią elastyczność podłogom zapewnia komfort chodzenia, zmniejszając równocześnie nacisk na stawy i kręgosłup. Korek jest materiałem bardzo miękkim i sprężystym o znakomitych właściwościach biomechanicznych. To również surowiec antystatyczny, nie przyciąga i nie zatrzymuje kurzu jest zatem przyjazny dla alergików. Podłogi korkowe przenoszą bardzo duże obciążenia, dlatego też nawet pod wpływem znacznego nacisku nie zobaczymy na ich powierzchni śladów wgłębień.

Czytaj także: Pokoje dziecięce - jaką podłogę wybrać?

Świetną propozycją dla każdego użytkownika ceniącego wygodę i naturalne rozwiązania aranżacyjne w domu są podłogi korkowe Wicanders z oferty Domu Korkowego. Znajdziemy tu rozmaite faktury i odcienie brązu - od pastelowych po wpadające w głęboką czerń. Będą to podłogi o delikatnym ziarnistym rysunku, wzorach przypominających kamienną posadzkę, czy wreszcie regularne kształty zbliżone układem do typowego parkietu drewnianego. Ofertę tworzą także kolekcje do przedpokoju, kuchni, salonu i sypialni.

Miłośników ekologii ucieszy dodatkowo informacja, że produkty Wicanders nadają się do recyklingu, są przyjazne dla środowiska i pozytywnie wpływają na pobór dwutlenku węgla z atmosfery, a dzięki swym właściwościom izolacyjnym umożliwiają oszczędzanie energii. Podłogi korkowe są nie tylko łatwe i szybkie w instalacji, ale także niesłychanie proste w pielęgnacji - wystarczy tylko je odkurzać oraz czasami przemywać wilgotną szmatką z użyciem środków pielęgnujących.

Czytaj także: Okna bezpieczne dla dzieci

Korek to najlepsze rozwiązanie dla dziecięcego pokoju. Możemy bez obaw pozwolić naszym pociechom bawić się na podłodze czy chodzić boso, na pewno nie zmarzną. Hałas, który zawsze towarzyszy bieganiu nie będzie dokuczał ani osobom znajdujących się w mieszkaniu, ani też sąsiadom piętro niżej. Korek skutecznie ochroni kręgosłup i stawy maluchów, a jeśli cierpią one na alergię z pewnością ograniczy jej objawy. Dzieci chętniej zasną w pokoju ozdobionym materiałem kojarzącym się z przyrodą. A spokojny, głęboki sen sprawi, iż w dzień będą one tryskały energią, gotowe na efektywną naukę i zabawę.

Oceń artykuł
3,83 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Afir Biuro PR firmy Dom Korkowy

Polecamy Ci również

Zobacz także