Podłoga z kamienia naturalnego

Podłoga z kamienia naturalnego

Podłogi wykonane z naturalnych kamieni prezentują się pięknie i okazale. Rynek oferuje też dość szeroki asortyment kamiennych okładzin podłogowych. Jednak podczas ich wyboru warto kierować się nie tylko samym wyglądem zewnętrznym przyszłej posadzki.

kamienna podłogaNajczęściej stosowane do wyrobu posadzek kamienie, to granit, marmur
i trawertyny. Rzadziej, ale także wykorzystywany bywa piaskowiec oraz inne, mniej znane kamienie. Wybierając rodzaj kamienia warto uwzględniać funkcję, jaką pełnić ma wnętrze, w którym ten materiał będzie tworzył podłogę. Kamieniem wykłada się najczęściej hole i przestronne przedpokoje oraz reprezentacyjne salony.

W pomieszczeniach, w których panuje zwiększony ruch lepiej jest zdecydować się na granit. Materiał ten jest bowiem odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz daje się łatwo wyczyścić. Jednak w stylowym salonie zdecydowanie efektowniej prezentują się marmury lub trawertyny. Należy jednak pamiętać, że kamienie te są zdecydowanie trudniejsze do utrzymania ich w należytym stanie. Na marmurze będzie widoczna każda plama, jeśli nie zostanie on od razu zaimpregnowany. Jednorazowa impregnacja to jednak nie wszystko. Zabiegi konserwacyjne trzeba na marmurowej podłodze regularnie powtarzać.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Agnieszka Jaros

Polecamy Ci również

Zobacz także