Podłogi w męskim wnętrzu, jak je dobrać?

Podłogi w męskim wnętrzu, jak je dobrać?

Mężczyźni szczególnie cenią sobie przestrzeń, w której mieszkają lub pracują. Wygląd oraz funkcjonalność męskiego wnętrza to podstawa. Dlatego też, tak wielka waga przywiązywana jest do przygotowania odpowiedniego projektu aranżacji męskiego wnętrza.

Przestrzeń współczesnego mężczyzny to przede wszystkim atrakcyjny design, odpowiednio dobrana kolorystyka, charakterystyczne faktury, właściwe i praktyczne umeblowanie. Niezwykle istotnym elementem wystroju męskiego wnętrza jest podłoga. Optymalny dobór oraz kompozycja wszystkich tych elementów daje unikalny efekt męskiego wnętrza, będącego nie tylko przestrzenią do pracy, ale także męskim azylem, w którym panowie mogą również odpocząć.

Co cechuje męskie wnętrze?

Pojęcie męskiego wnętrza, to nie wymysł. Taka przestrzeń posiada cały zestaw cech, które bardzo konkretnie ją określają. Wnętrze współczesnego pana, to przede wszystkim doskonała synteza nowoczesności, jednakże z domieszką tradycyjnych elementów. Jedną z głównych składowych charakteryzujących męskie wnętrze jest kolorystyka.

W palecie panów dominują ciemne kolory, takie jak: eleganckie odcienie brązu, dostojne granaty, zawsze modna czerń oraz stonowane szarości. Taki zestaw kolorów, połączonych w odpowiednie konfiguracje, tworzy idealne tło do męskiego wyposażenia. Na wyposażenie współczesnego dżentelmena składają się przede wszystkim charakterystyczne meble. Indywidualnie dobrane biurka, komody, półki czy szafki dopełniane są często fotelami czy kanapami o bardziej tradycyjnym designie. Zmyślne połączenie nowoczesności i tradycji nadaje męskiemu wnętrzu uniwersalności - tak bardzo cenionej przez każdego z panów.

Męskie wnętrze bardzo często pozbawione jest firan czy zasłon, które zastępowane są roletami. Do oświetlenia przestrzeni panowie używają natomiast nowoczesnych i minimalistycznych lamp. Projektowanie wnętrz przeznaczonych dla mężczyzn to bardzo ważny i kluczowy etap. Przestrzeń ta powinna posiadać cechy najwyższej funkcjonalności, a użyte elementy wystroju i wyposażenia charakteryzować musi prostota.

Niezwykle istotną cechą męskiego wnętrza jest jego indywidualizm. Przestrzeń ta bardzo często staje się wyrazem charakteru i upodobań właściciela. Indywidualnych cech nadadzą przeróżne elementy wyposażenia lub dodatki dekoracyjne. Wielu z panów ceni sobie technologiczne nowinki i gadżety, czego efektem jest wkomponowanie do wnętrza nowoczesnych sprzętów elektronicznych. Inni natomiast nadają własnej przestrzeni indywidualnych cech poprzez umieszczanie na ścianach lub w innych miejscach różnych obrazów, plakatów, broni, instrumentów, trofeów, sprzętu sportowego lub innych przedmiotów, które są im bliskie. W przestrzeni nowoczesnego dżentelmena nie znajdą się niepotrzebne bibeloty, ale tylko takie przedmioty, które są wyrazem upodobań właściciela. Aranżacja wnętrz, których użytkownikami mają być nowocześni mężczyźni, to niezwykle odpowiedzialne zadanie.

Rola podłogi w aranżacji wnętrza

Męska kawalerka to również interesująca i charakterystyczna przestrzeń do aranżacji. Zarówno pełne wyposażenie, jak i inne elementy są naznaczone indywidualnymi cechami danego użytkownika. Kawalerki to zwykle niewielka przestrzeń użytkowa, dlatego też ważne jest wykorzystywanie możliwości optycznych poszczególnych elementów wystroju wnętrza do zwiększania ich przestrzeni. Wybór odpowiednich wzorów paneli oraz kolorystyki umożliwi nie tylko wizualne powiększenie męskiego „M” ale nada także elegancji oraz indywidualnych cech.

Panele podłogowe, wybrane według gustu i upodobań właściciela, wraz z minimalistycznym i funkcjonalnym wyposażeniem stworzą idealną praktyczną przestrzeń do życia. Wybór paneli na podłogę do męskiej kawalerki powinien być oczywiście dobrze przemyślany, nie tylko ze względu na walory estetyczne, ale także użytkowe. Podłoga w męskim wnętrzu nie jest tylko ozdobą, czasem bowiem służy jako podłoga na siłowni. Panele najwyższej jakości cechować  powinna wytrzymałość i praktyczność w użytkowaniu. Najlepsze jakościowo i wizualnie panele podłogowe, które doskonale sprawdzą się w męskim wnętrzu można znaleźć wśród kolekcji paneli marki Sensa.

Laminowane podłogi w biurze

Zarówno kawalerka, jak i biuro powinno posiadać najwyższej jakości panele podłogowe. Doskonałą opcją są panele laminowane. Podłoga w biurze wykonana z paneli laminowanych gwarantuje trwałość i komfort używania. Panele takie są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości i pielęgnacji. Racjonalny stosunek ceny do jakości paneli laminowanych zapewniają produkty marki Sensa. Panele te tworzą podłogę wytrzymałą, tłumiącą odgłosy kroków, co znacznie wpływa na wygodę jej użytkowania, przy czym są niezwykle łatwe w montażu. Męskie biuro, rzecz jasna, powinno być komfortowe zachęcać do „wejścia” a zarazem nosić cechy profesjonalizmu. Wszystkie te cechy nadadzą na pewno podłogi Sensa.

 

 

Oceń artykuł
0,00 / 0 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz
Więcej na ten temat:

,

Źródło: Sensa

Polecamy Ci również

Zobacz także