Pokój dla nastolatka – jak go urządzić?

Nastoletni wiek naszych dzieci uchodzi za najtrudniejszy okres, w całym procesie wychowawczym. Niezwykle trudne bywa także zaaranżowanie pokoju, w którym dojrzewająca pociecha będzie spała, uczyła się i przyjmowała własnych gości.

Obraz, jaki najczęściej staje nam przed oczyma, kiedy spróbujemy wyobrazić sobie wnętrze, przypisane zbuntowanym młodzieńcom – to ogromny stos ubrań, pozostawionych w totalnym nieładzie, porozrzucane po całym pokoju książki oraz ściany poobklejane fotografiami aktualnych idoli muzyki, sportu lub innej sfery życia.

Wybieramy biurko dla dziecka

 

Mając na względzie wszelkie prawa, którymi niejako rządzi się okres dojrzewania naszych pociech – dokonanie jakichkolwiek zmian aranżacji ich prywatnej przestrzeni życiowej – może okazać się bardzo trudne. Jednakże jasne ustalenie zasad obowiązujących w domu oraz skonsultowanie wszelkich planowanych zakupów z nastolatkiem oraz właściwe dostosowanie sprzętów do jego zainteresowań i potrzeb – ma szansę przynieść zamierzone przez nas efekty.

Dowiedz się: Jak światło dzienne działa na nasze samopoczucie

Wymiana sprzętów lub zmiana koloru ścian wymaga wybrania się na zakupy. Niezwykle istotne jest w tym przypadku, abyśmy zaprosili na nie nasze dziecko Wówczas możemy spodziewać się, że
o powierzone mu do użytku sprzęty, zadba w odpowiedni sposób i poczuje się w swoim pokoju naprawdę dobrze. W przypadku pokoju, w którym nastolatek spędza większą część dnia – aranżacja powinna w dużej mierze należeć do niego. My, jako rodzice możemy jedynie pozostawać wspierającymi w pierwszych dekoratorskich poczynaniach syna lub córki i proponować jak największą ilość możliwych rozwiązań.

Oceń artykuł
4,25 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Agnieszka Jaros

Zdjęcia: designdazzle.com, varrell.com

Polecamy Ci również

Zobacz także