Pokój dla nastolatka - jak go urządzić? [PORADNIK]

Pokój dla nastolatka - jak go urządzić? [PORADNIK]

Urządzenie pokoju nastolatka na pewno nie jest prostym zadaniem. O ile pokoje dziecięce wyróżniają się wesołymi kolorami, są przytulne i mają dużo wolnej przestrzeni, o tyle pokój nastolatka powinien łączyć elementy zarówno wystroju dziecięcego jak i dorosłej sypialni.

Pokój nastolatkaZatem czym powinniśmy się kierować przy urządzaniu pokoju dla naszej dorastającej pociechy?

Aranżując pokój dla nastolatka musimy pamiętać, że przede wszystkim ma on współgrać z osobowością dziecka i wyrażać jego zainteresowania. Jednak nie możemy zapominać, że ma być wygodny, funkcjonalny, a znaleźć się w nim powinny niezbędne sprzęty - łóżko, biurko, regały na książki i pojemna szafa. Co ważne decyzję o kolorach wnętrza i ustawieniu mebli powinniśmy zostawić nastolatkowi, aby czuł że ma wpływ na wygląd swojego pokoju.

Ważnym elementem takiego pokoju jest szafa, która może pełnić różne funkcje. - Poza standardową - przechowywanie rzeczy, może także być elementem oddzielającym jedną część pokoju od drugiej. Może także pełnić rolę osobnego, małego pomieszczenia, za drzwiami którego wygospodarujemy kącik do pracy. Wszystko zależy od wielkości pokoju i wyobrażenia jakie ma nasze dziecko na temat tego pomieszczenia - mówi przedstawiciel Indeco S.A.

Pokój nastolatkaPrzesuwne drzwi przejściowe INDECO mogą bardzo korzystnie podzielić przestrzeń. - Stosując takie rozwiązanie z jednego pomieszczenia możemy stworzyć dwa osobne, np. oddzielając część sypialnianą od części dziennej pokoju - dodaje przedstawiciel Indeco S.A Innym, także coraz częściej stosowanym rozwiązaniem jest umieszczenie biurka za przesuwanymi drzwiami szafy. Jest to rozwiązanie stosowane szczególnie często w małych pokojach, aby zaoszczędzić miejsce. Jednak zawsze musimy pamiętać, że wnętrze szafy naszego dziecka powinno być odpowiednio zaprojektowane, aby pomieściła wszystkie potrzebne rzeczy. - Wnętrze szafy musi być zagospodarowane tak, aby znalazło się miejsce zarówno na ubrania, bieliznę, sprzęt sportowy czy książki. Warto przed zakupem szafy zastanowić się jakie elementy powinny się w niej znaleźć. Musimy pamiętać, że zwykłe półki, możemy zastąpić praktycznymi wysuwanymi koszami czy szufladami - podpowiada przedstawiciel Indeco S.A.

Oceń artykuł
3,43 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: Indeco

Polecamy Ci również

Zobacz także