Pokój dziecka - letnia metamorfoza

Pokój dziecka - letnia metamorfoza

Wakacje dla dzieci to nie tylko czas odpoczynku od nauki, ale przede wszystkim niezapomnianych przygód, ciekawych podróży i zawierania przyjaźni. Pokój dziecka również może się stać przestrzenią do fascynujących zabaw. Wystarczy niewielka metamorfoza, by sprawić radość najmłodszym.

Pokój dziecka to idealna przestrzeń do zabawy i rozwijania swoich pasji. Podczas jego urządzania należy wziąć pod uwagę gust maluchów, bo to one powinny czuć się dobrze w swoich czterech ścianach. W wakacje warto poddać pokój lekkiej metamorfozie. Dzięki temu w deszczowe dni dziecko nie będzie narzekało na nudę. A pochmurna pogoda stanie się doskonałą okazją do rozwijania pasji i ukrytych talentów.

kolorowy pokój dzieckaKolorowe wzory z wyobraźnią

Misiowe wzory na ścianie z pewnością dodadzą świeżości każdemu wnętrzu dla dziewczynek
i chłopców. Uśmiechnięte zwierzaki kojarzą się przecież z ulubionymi przytulankami. Pastelowe barwy doskonale podkreślą charakter pokoju, w którym ma być miło, wesoło i kolorowo!
Najmłodsi docenią fakt z posiadania na ścianie... kolorowego drzewa! Różowe i turkusowe kwiaty, motyle w kolorach tęczy zachwycą niejednego malca. A może nawet staną się inspiracją do stworzenia własnego dzieła?
Niemal każdy chłopiec marzy by stać się superbohaterem, zyskać uznanie i brać udział w trudnych misjach, których celem jest przynajmniej uratowanie całej ludzkości. Tapeta z motywami idoli na pewno sprawi, że maluch dobrze poczuje się w swoim pokoju i chętnie będzie zapraszał do siebie kolegów i koleżanki. Dziewczynki z pewnością będą zachwycone, gdy ich pokój zmieni się w małe królestwo, a ze ścian będą spoglądały na nie księżniczki znane z najpiękniejszych baśni.
Barwne tapety mogą zupełnie odmienić wnętrza. Rodzice również będą zadowoleni z efektów, zwłaszcza, że montaż tapet nie wiąże się z długotrwałymi remontami i jest w pełni ekologiczny. Wystarczy woda, dobre chęci i trochę czasu, by pokój dziecka zmienił się w tajną bazę bohatera z nadprzyrodzonymi mocami lub salę balową małej królewny.

tapeta do pokoju dzieckaŚciana dla małych artystów

Letnia metamorfoza ścian może wiązać się z rozwijaniem dziecięcych umiejętności i talentów. Mali artyści na pewno marzą, by móc stworzyć dzieło na ścianie. Pomogą im w tym niezawodne kolorowanki ścienne. Dzięki nim w pokoju najmłodszych będą mogły zamieszkać różowe słonie, niebieskie tygrysy i zebry w zielono-żółte paski.
Nie lada gratką dla maluchów będzie wieczorna wyprawa w podwodny świat, po których oprowadzi uśmiechnięta syrena. Będą jej towarzyszyć delfiny, żółwie, ośmiornice i meduzy. To od dzieci zależy, jaki nadadzą im kolor. Najmłodsi również zdecydują, czy preferują kredki, pastele, flamastry czy może farbki. W tej zabawie może je ograniczyć jedynie wyobraźnia. A ta, jak wiadomo, nigdy się nie kończy!
Ekologiczna kolorowanka to idealny pretekst do zabawy nie tylko dla najmłodszych. Rodzice również mogą się włączyć do malowania. Pomogą tym samym ozdobić dziecięce pokoje i spędzą czas z maluszkami.

ekologiczna tapeta w pokoju dzieckaEkologiczne tapety

Tapety i kolorowanki ścienne marki Minka Kids są ładne i idealnie pasują do pokojów najmłodszych. Zostały wykonane w najnowszej technologii druku HP Latex na bazie wody. W praktyce oznacza to, że nie zawierają trującego solwentu, szkodliwych barwników, metali ciężkich i niebezpiecznych związków chemicznych. Papier, z którego zostały wykonane, jest przyjazny dla środowiska. Pochodzi z recyklingu oraz plantacji odpowiedzialnie gospodarujących zasobami leśnymi ze znakiem FSC.
- Stawiamy na ekologiczne materiały. Biodegradowalne tapety i kolorowanki ścienne nie blokują oddychalności ścian. Druk lateksowy HP Latex spełnia najsurowsze wymagania certyfikatu Greenguard Indoor Air Quality Certification, który dopuszcza tapety do użytku w salach szpitalnych, przedszkolach, szkołach oraz budynkach użyteczności publicznej. Tapety i kolorowanki Minka Kids są bezwonne, odporne na pleśń i grzyby, a ich stosowanie jest bezpieczne dla naszych dzieci - tłumaczy  Dominik Kucharczyk, ekspert marki Minka Kids.
Atutem ekologicznych tapet marki Minka Kids jest łatwość montażu, do którego wystarczy woda, ściereczka i gąbka. W kilka chwil ściana przechodzi metamorfozę, a dziecko może się cieszyć odmienionym pokojem, w którym rządzi wyobraźnia i niezapomniana, wakacyjna przygoda.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Minka Kids

Polecamy Ci również

Zobacz także