Pokój dziecka sprzyjający rozwojowi

Pokój dziecka sprzyjający rozwojowi

Pokój dziecka może być tylko efektowny lub efektowny i urządzony z uwzględnieniem potrzeb właśnie naszego dziecka. Wiele zależy tu od mądrości życiowej i rozsądku opiekunów pociechy.

Wnętrze, w którym dziecko spędza największą ilość czasu powinno być zaaranżowane w taki sposób, aby stwarzało optymalne warunki do rozwoju małego członka rodziny. Optymalne warunki to z kolei takie, które uwzględniają płeć, wiek,, stan zdrowia i potrzeby dziecka. Fatalnym błędem jest przymuszanie pociechy do spędzania czasu w pokoju, który urządziliśmy zgodnie z własnymi upodobaniami lub w zgodzie z gotowym schematem zaczerpniętym z kolorowego czasopisma lub internetu. Aranżacja pokoju dziecięcego zawsze powinna być przynajmniej w części zaakceptowana przez jego użytkownika.

Powinniśmy pamiętać, że każde dziecko ma inne potrzeby i jedyne co może być wspólne dla wszystkich milusińskich to ogólnie pojęte zapewnienie im miejsca do nauki, zabawy oraz wypoczynku i snu. To jednak jedynie zasadnicze potrzeby dzieci całkowicie zdrowych. Pociechy z zaburzeniami oprócz wymienionych powyżej aspektów wymagają jeszcze przeważnie stymulacji ich rozwoju oraz usprawniania i codziennej rehabilitacji. Mając dziecko chore – koniecznie uwzględniajmy te sprawy podczas aranżowania przestrzeni mieszkalnej.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Agnieszka Jaros

Polecamy Ci również

Zobacz także