Pokój dziecka w stylu skandynawskim

2
Pokój dziecka w stylu skandynawskim

Wesoły, jasny i przytulny a jednocześnie prosty i naturalny – taki powinien być pokój dziecięcy. Dodatkowo powinien łączyć w sobie rolę placu zabaw, miejsca do nauki oraz strefy i wyciszenia, a zatem powinien być praktyczny. Te wszystkie cechy kojarzą nam się z tak popularnym obecnie w architekturze wnętrz stylem skandynawskim.

Czy jednak zestaw jasnych kolorów, drewnianych mebli oraz prostych dodatków nie będzie zbyt nudny i spodoba się naszym pociechom? Dlaczego nie? Wystarczy kilka prostych zabiegów aby stworzyć idealne miejsce, w którym nasze pociechy będą wypoczywać a także rozwijać swoje pasje i talenty. Dodatkowo cała aranżacja wnętrza jest przy tym dość oszczędna, prosta do wykonania i niedroga.

pokój dla niemowlaka

Zdrowie, bezpieczeństwo, ekologia

Zanim zabierzemy się do pracy, zastanówmy się nad wyborem odpowiednich, nieszkodliwych i bezpiecznych dla zdrowia i środowiska naturalnego farb do malowania ścian czy mebli a także dodatków i akcesoriów, które wykonane zostały z troską o ekologiczny charakter produkcji. Pamiętajmy, że styl skandynawski to nie tylko moda i architektura, to również model życia.
Skandynawowie od lat cieszą się zasłużoną opinią najbardziej ekologicznych społeczeństw Europy. Dodatkowo dbają o zdrowie i środowisko naturalne. Dotyczy się to wszystkich sfer życia, w tym również urządzania wnętrz. Nasi północni sąsiedzi dokładnie czytają etykiety na opakowaniach, zwracają uwagę na pochodzenie i skład produktów, a także stawiają na trwałe i ekologiczne rozwiązania. Stąd w ich domach królują drewniane meble, często odnawiane samodzielnie i podłogi oraz dekoracje wykonane z kamienia i naturalnych tkanin, takich jak len czy bawełna – mówi Aneta Jarosz-Pałach, Brand Manager marki Bondex, propagującej ekologiczne podejście do wnętrz. Powinniśmy się od nich uczyć. Dlatego kupując farby do malowania pokoju dziecięcego pomyślmy o zdrowiu naszych pociech i wybierzmy takie, które są w pełni bezpieczne i wolne szkodliwych lotnych związków organicznych (LZO).

aranżacja pokoju dzieckakolorowe meble dziecięce

Malujemy po ścianach

Styl skandynawski to przede wszystkim prostota, funkcjonalność i wszechobecna biel. Co wcale nie musi oznaczać, że wnętrze ma być nudne. Zawsze jedną ze ścian możemy wymalować na pastelowy kolor, który ożywi pomieszczenie i nada mu oryginalnego charakteru. Dodatkowo ściany możemy przyozdobić wzorami i barwnymi przedmiotami, wypełniając przestrzeń żywiołowym charakterem. Wielobarwna, własnoręcznie malowana na ścianie mapa świata, figury geometryczne w nasyconych kolorach, litery i liczby czy też flagi narodowe są doskonałymi dodatkami a jednocześnie pełnią funkcje edukacyjne.
Pamiętajmy, aby powierzchnie pokryć emulsją, która tworzy trwałą i odporną powłokę, pozwalającą na wielokrotne mycie ścian, bez uszczerbku dla ich wyglądu. W ofercie marki Bondex znajdziemy lateksową farbę do wnętrz SUPER WALL w kolorze białym, która idealnie nadaje się do dziecięcego królestwa. Natomiast barwne motywy możemy stworzyć przy użyciu emalii akrylowej ACRYLIC ENAMEL.

pokój dla dziecka

Kolorowe meble

Wnętrza w stylu skandynawskim charakteryzują się również naturalnością, a drewniane meble doskonale wpisują się w tę stylistykę. Dlatego odnawiając pokój dziecięcy nie wyrzucajmy starych stolików, krzeseł, biurek, komódek czy łózek. Zamiast tego chwyćmy za pędzel i odnówmy je ekologiczną emalią do drewna. Takie rozwiązanie nie tylko przedłuży ich życie, ale również pozwoli nam sporo zaoszczędzić. Drewniana skrzynia, która do tej pory była tylko szarym przedmiotem stojącym w kącie, przy odrobinie wyobraźni może zamienić się w prawdziwy sejf, kryjący skarby naszego dziecka.

pokój dziecięcy

Tu panuje energia

Idealnym uzupełnieniem pokoiku będą kolorowe dodatki. Klocki i maskotki, wystawione na parapecie, drewniane wózki do wożenia zabawek, poduszki z typografią czy tapety z postaciami ulubionych bohaterów z książek i filmów dodadzą wnętrzu wesołego klimatu i wypełnią je pozytywną energią, tworząc idealne miejsce do zabawy i rozwijania kreatywności.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Bondex

Polecamy Ci również

Zobacz także