Pokój małego globtrottera - pokój córeczki Martyny...

Pokój małego globtrottera - pokój córeczki Martyny...

Dzieci bardzo lubią pokoje urządzone w stylu o wyraźnym motywie przewodnim. Wnętrze, w którym wyeksponowane są zainteresowania dziecka, staje się jego małym królestwem. W takim pokoju dobrze mu się odpoczywa po szkolnych (lub przedszkolnych) obowiązkach i nabiera energii na kolejny dzień.

Pokój małego globtrotteraPokój tematyczny to także świetny pomysł do zdobywania wiedzy. Nauka łatwiej przecież przychodzi, gdy odbywa się poprzez zabawę. Wie to podróżniczka Martyna Wojciechowska, która z pomocą Kids Town urządziła pokój swojej córeczki Marysi. Mała globtroterka otoczona jest przedmiotami, które pomagają jej rozwijać podróżnicze pasje. Twoje dziecko też marzy o takim pokoju? Podpowiadamy, jak go zaaranżować.

Tapety

Nauka geografii i podróże palcem po mapie? Dlaczego nie, zwłaszcza jeżeli jest to nauka poprzez piękną, malarską fototapetę. Sympatyczny design ma też dodatkowy atut edukacyjny: napisy w języku angielskim lub francuskim.

Naklejki

Statek piracki w rozmiarze XXL pozwoli małemu podróżnikowi poczuć się jak w prawdziwym galeonie. Bordery i aplikacje dobrze przylegają do każdej gładkiej powierzchni i co ważne: łatwo je odkleić i użyć ponownie w innym miejscu. W ten sposób można odmienić każde wnętrze dosłownie w kilka minut.

Dywany

Ręcznie wycinane małe dzieła sztuki z różą wiatrów, ukrytymi skarbami, egzotycznymi zwierzętami, czy motywami desek surfingowych, aż się proszą o wymyślenie do nich równie ekscytujących przygód. Przyjemnie poczuć się jak w tropikach, szczególnie gdy za oknem jest buro i zimno.

Walizeczki

Młodzi kolekcjonerzy przygód mogą teraz podróżować "na niby" i mieć swoje własne, dziecięce, małe kuferki, z którymi wyruszą odkrywać świat. Groszki, paski, królewny zachwycają bogactwem kolorów - każdy młody globtroter znajdzie wśród nich motyw dla siebie.

Ramki

Różnokolorowe, tematyczne ramki to świetna oprawa dla zdjęć z wakacji. Te ulubione, odpowiednio wyeksponowane, pomogą przenieść w świat wakacyjnych wspomnień. Fantastyczną przygodę dziecko może również przeżyć we własnym pokoju. Zaproście do domu kilkoro małych przyjaciół, zróbcie im wspólne zdjęcia podczas zabawy, razem wybierzcie kilka najciekawszych i wstawcie je w ramki.

To dobrze jeśli nasze dzieci mają swoje pasje. Pielęgnujmy je. Pasja odkrywania nowych miejsc rozbudza wyobraźnię, motywuje do poszukiwań, poznawania nowych ludzi, kultur, zwyczajów. W sprzyjającej temu przestrzeni dziecko będzie chciało spędzać czas na zabawie i nauce. Pokój tematyczny można urządzić niewielkim kosztem. Najważniejsza jest chęć i pomysł.

Oceń artykuł
3,88 / 8 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: Kidstown.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także