Pokój marynistyczny - aranżacja wnętrza dla dziecka

Pokój dla dziecka
Jeżeli Twoje dziecko uwielbia geografię, morze i kolor niebieski ? Zaaranżuj jego pokój w klimacie marynistycznym.

Palące słońce i bezchmurne niebo sprawiają, że jedyne o czym marzymy to duży akwen wodny. Kto w takich warunkach pogodowych nie ma ochoty na szybkie przetransportowanie się nad jezioro, rzekę, morze, a jeszcze lepiej: ocean?...

Dzieci też lubią nadmorskie klimaty. Nawet jeśli nieco boją się jeszcze otwartej wody, zabawa na jej brzegu należy do tych najbardziej ulubionych. Szukanie muszelek i budowanie zamków z mokrego piasku to zajęcia, które potrafią pochłonąć uwagę dziecka na długi czas. Ten sielski klimat możemy też stworzyć  w jego pokoju. Jeśli w tym roku nie planujemy pobytu nad morzem, ozdoby marynistyczne dadzą dziecku jakąś namiastkę. Jeśli zaś mamy w planach nadmorską, letnią przygodę, pokój urządzony w tym klimacie będzie ożywiał przyjemne wspomnienia po powrocie do domu. Jak zatem zaaranżować pokój w stylu marynistycznym?

To Cię zainteresuje: Metamorfoza pokoju dziecka – kolor we wnętrzu

Jak zwykle przy urządzaniu pokoju utrzymanego w jednorodnym stylu należy zadbać o odpowiednie meble, dodatki i kolorystykę. W tym przypadku powinny dominować biele, beże, niebieskości i granaty w niewielkim dodatkiem czerwieni. Do umeblowania pokoju marynistycznego idealnie nadaje się prezentowane meble, które nawiązują do plażowych domków z Lazurowego Wybrzeża. Na ich frontach umieszczone są napisy w języku francuskim: La Plage - plaża, La Mer – morze oraz Le Solei – słońce. Całość – wykonana z litego sosnowego drewna - nadaje wnętrzu sielsko-wakacyjny klimat.

Dopełnią go tkaniny w biało granatowe i biało niebieskie pasy, detale nawiązujące do tematyki morskiej: muszelki, naklejki w kształcie rybek i innych przedstawicieli morskiej fauny i flory, oraz elementy związane ze statkami: liny, flagi, kotwice, latarnie morskie. Dobrym pomysłem będzie naklejenie na jednej ze ścian fototapety z mapą świata. Przy okazji zabawy dziecko przyswoi sobie podstawy geografii – tak łączy się przyjemne w pożytecznym.

Zobacz: Bohaterowie kreskówek na ścianie w pokoju dziecka

Mapa pomoże też zaplanować kolejne podróże – te bliskie i całkiem dalekie. Jak pokazują doświadczenia wielu osób, dziecięce marzenia silnie kształtują zainteresowania i osiągnięcia w życiu dorosłym. W tym przypadku pokój marynistyczny i podróże palcem po mapie mogą stać się przyczynkiem do przyszłych niesamowitych przygód i egzotycznych wojaży. Dlatego jeśli jeszcze nie mają Państwo pomysłu na pokój dla malucha, warto zainspirować się morzem…

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Meble Pinio

Polecamy Ci również

Zobacz także