Pokój odpowiadający potrzebom dziecka

Pokój odpowiadający potrzebom dziecka

Aranżacja dziecięcego pokoju to nie lada wyzwanie, zwłaszcza wtedy, gdy dziecko wciąż widzi swój pokoik inaczej...

Girlandy w pastelachA to marzą mu się pirackie motywy na ścianach, a to diabelskie kolory, a to jeszcze coś innego, co rodzica przyprawia o zawrót głowy. Jak pogodzić taką dziecięcą fantazję z praktyczną rolą pokoju? I w jaki sposób dobrać ozdoby, tak, by podobały się dziecku, ale i odpowiadały zmysłowi estetycznemu rodzica? Jest na to kilka prostych sposobów!

Po pierwsze: siła tkwi w dekoracjach!

Jeśli do pokoju dziecka wstawiasz meble raczej uniwersalne, które za rok, czy dwa nie wyjdą z mody - postaraj się o odpowiednie ozdoby, które sprawią, że "standardowe" meble zmienią się w pokój przygody i marzeń.

Literki na zamówienieBajkowe girlandy (do kupienia na decobazaar.com) mogą sprawić, że pokój dziewczynki wypełnią pastelowe ptaszki, różowa krateczka, czy subtelne, miętowe kolory o znaczeniu uspokajającym. I od razu jest weselej!

W pokoju chłopca można nad łóżeczkiem czy mebelkami powiesić girlandy z motywami błękitów: niech pokój ogarnie marynarska przygoda!

Poszewka z drzewemCoś osobistego

Ciekawym urozmaiceniem pokoju malucha mogą być też mięciutkie, bawełniane literki, które wystarczy powiesić na ścianie by było jasne do kogo należy dane wnętrze. Mikołaj, Oliwka, a może Kacper? - imię dziecka rządzi! Takie "poduszeczkowe" literki sprawdzą się na każdej ścianie: czy to w błękitach, pastelach, czy w bieli. Zwyczajny pokój można też urządzić bardziej "szałowo". Jeśli dziecko jest fanem kreskówek i teraz chce mieć coś z "Diabła tasmańskiego" w pokoju - zgódź się bez obaw. Wystarczy, że jego poduchę powleczesz poszewką z drzewkiem w różowym kolorze - maluch będzie przekonany, że to nie drzewko, a diabelskie widełki ;) Bo spryt w urządzaniu pokoju dziecka + porcja ciekawych pomysłów projektantów to podstawa!

Oceń artykuł
3,50 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: karolcia

Polecamy Ci również

Zobacz także