Pokój ucznia - od pierwszoklasisty do gimnazjalisty

Pokój ucznia - od pierwszoklasisty do gimnazjalisty

Wraz z pierwszym dniem w szkole podstawowej rozpoczyna się zupełnie nowy etap w życiu naszego dziecka. Zmieniają się również jego potrzeby w zakresie wyposażenia pokoju, który powinien być dostosowany do nowych zwyczajów i obowiązków. Jak przeobrazić pokój przedszkolaka w pokój ucznia radzą eksperci ze sklepu My Room.

pokój ucznia

Dla każdego dziecka pójście do pierwszej klasy jest nie lada przeżyciem. Po beztroskich latach w przedszkolu musi sprostać nieco poważniejszym oczekiwaniom i obowiązkom, które stawiane są przed pierwszoklasistami. Dzieci ćwiczą czytanie i pisanie, rysują, ale nie brakuje także czasu na zabawę. Życie szkolne wpływa również na to, jak wygląda czas spędzany przez dziecko w domu. Pierwszoklasista musi mieć zaaranżowane miejsce, w którym będzie mógł odrobić lekcje, poczytać książkę lub przygotować pracę na zajęcia plastyczne. Z reguły wymaga to od rodziców zmiany wystroju i wyposażenia pokoju dziecka.

Bez wątpienia najpilniejszą potrzebą jest biurko i odpowiednio dopasowane do niego krzesło. Bardzo ważne, aby wyrobić w dziecku nawyk odrabiania lekcji przy biurku. Będzie to miało pozytywny wpływ nie tylko na porządek w pokoju, ale również sylwetkę malucha (zdrowy kręgosłup). Mebel ten powinien być starannie wykonany z wysokiej jakości materiałów, tak aby służył młodemu uczniowi przynajmniej do gimnazjum.
Dodatkowym atutem dobrego biurka są szuflady, przegródki, w których pierwszoklasista będzie mógł przechowywać zeszyty, kredki i inne artykuły szkolne. – podkreśla pracownik My Room, sklepu internetowego z meblami i dekoracjami do pokoi dziecięcych.

biurko z nadstawkąFajnym pomysłem jest specjalna nadstawka na biurko z tablicą korkową, do której przypiąć można plan lekcji czy pierwsze, wspólne zdjęcie z nową klasą. Takie biurko znaleźć można w ofercie My Room. Jest ono dostępne w trzech kolorach: białym (kolekcja White), granatowym (kolekcja Blue) oraz brązowym (kolekcja Coffee). Wykonane zostało  z lakierowanego MDF-u, a do jego produkcji stosowane są farby, które nie zawierają w swym składzie niebezpiecznych pierwiastków chemicznych i spełniają wymagania europejskiej normy „Bezpieczeństwo zabawek”. Kolejnym ważnym etapem przygotowywania pokoju dla naszego ucznia jest dobór krzesła pasującego do biurka. Zdaniem pracownika sklepu My Room:
– Należy zwrócić uwagę na sztywne, wyprofilowane oparcie, które odciąży plecy dziecka i pomoże w utrzymaniu przez nie prawidłowej postawy.
W ofercie My Room dostępne są krzesła dziecięce w zróżnicowanej stylistyce. Na przykład krzesło „Iron” delikatnie nawiązuje klimatem do stylu vintage, „Tren” ma dosyć masywne oparcie z litego drewna, a „Brist” wyposażone jest w podłokietniki, dzięki czemu wyróżnia się stylowym wyglądem. Marka My Room postawiła na wysoką jakość swoich krzeseł, które wykonane są z drewna bukowego i będą służyły dzieciom przez długie lata.

stolik edukacyjnyBardzo ciekawym pomysłem do pokoju pierwszoklasisty jest stolik edukacyjny MyTable, autorski projekt właścicieli marki My Room. Jest to wygodny mebel o szerokim wachlarzu zastosowań. MyTable wyposażony jest w specjalną rolkę, z której papier rozwijany jest na blat stolika. Dzięki temu w zaledwie kilka chwil dziecko zyskuje bardzo dużą powierzchnię do malowania lub nauki pisania. W przerwach pomiędzy malowaniem MyTable spełnia funkcje tradycyjnego stolika. Można na nim układać klocki, tory, albo grać w gry planszowe. Dużą zaletą stolika MyTable jest rozbudowany system szuflad. Dzieci i rodzice mogą korzystać z czterech płytkich i dwóch głębokich szuflad, które są idealne do przechowywania książek, kredek, flamastrów, farb itp. Co ciekawe, stolik może rosnąć wraz z naszym dzieckiem. Wystarczy tylko dobrać odpowiedniej długości nogi, a z niskiego stolika dla pierwszoklasistów zamieni się w stolik dla nastolatka.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: myroom.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także