Pomysł na domową funkcjonalność

0
Pomysł na domową funkcjonalność

Producenci domowej automatyki grzewczej prześcigają się w pomysłach na coraz bardziej inteligentne, funkcjonalne i ekologiczne rozwiązania. Wynika to zarówno z możliwości, jakie stwarzają zaawansowane technologie, jak i rosnące potrzeby klientów.

AURATON H-1, klamka okiennaDzięki nowoczesnej technologii i niekonwencjonalnym pomysłom, dostępnych jest coraz więcej urządzeń, które znacznie podwyższają standard i poprawiają komfort codziennego życia. Korzystanie z nich dawno przestało być już przejawem luksusu. To racjonalny wybór, podyktowany nie tylko koniecznością oszczędzania czasu i pieniędzy, ale także dbania o jakość środowiska naturalnego, za które wszyscy jesteśmy tak samo odpowiedzialni. Wśród takich innowacyjnych rozwiązań, które swoimi możliwościami wyprzedzają wręcz o krok rzeczywistość, znajdują się m.in. inteligentne regulatory temperatury.

Urządzenia na miarę nowoczesności

- W odpowiedzi na zmieniające się potrzeby klientów, stworzyliśmy zupełnie nowy system regulacji temperatury - AURATON T-1 RTH. To innowacyjny i ultra-oszczędny sposób na zarządzanie ciepłem w naszych domach, mieszkaniach i biurach, dzięki któremu codzienność staje się prostsza i bardziej komfortowa - mówi Maciej Leonhard z firmy LARS, producenta regulatorów temperatury i sterowników do pomp AURATON. System, który umożliwia sterowanie zarówno urządzeniami grzewczymi, jak i klimatyzacyjnymi, działa w oparciu o bezprzewodowy regulator temperatury AURATON T-1 oraz odbiornik AURATON RTH. - AURATON T-1 to niewielkich rozmiarów urządzenie nowej generacji, które zostało wyposażone w zaawansowany technologicznie mikroprocesor, zoptymalizowany do pracy na jednej baterii nawet przez 20 lat! Można więc śmiało stwierdzić, że jest to prawdopodobnie najbardziej energooszczędny i ekologiczny regulator na rynku - wyjaśnia Maciej Leonhard.

Jak działa nowoczesny system regulacji temperatury? AURATON T-1 RTH - nowoczesny system regulacji temperatury

- Regulator AURATON T-1 komunikuje się bezprzewodowo z modułem wykonawczym AURATON RTH, który montuje się przy kotle grzewczym (lub klimatyzatorze). Ustawienie odpowiedniej temperatury na regulatorze spowoduje, że odbiornik wyłączy lub włączy urządzenie grzewcze (lub klimatyzacyjne) po to, by osiągnąć pożądany poziom ciepła we wnętrzach - tłumaczy Maciej Leonhard. Zarówno obsługa regulatora, jak i jego synchronizacja z modułem wykonawczym, jest niezwykle prosta - wręcz intuicyjna. - Urządzenia rozpoczną współpracę, gdy naciśniemy jeden przycisk na każdym elemencie systemu. By ustawić pożądaną temperaturę, wystarczy natomiast przekręcić pokrętło regulatora - dodaje. System można dodatkowo rozbudować o inne, równie funkcjonalne i inteligentne elementy - klamkę okienną AURATON H-1 oraz termometr AURATON T-2.

Inteligentne dodatki

Klamka okienna AURATON H-1, choć z pozoru wygląda zupełnie zwyczajnie, zaskakuje swoimi możliwościami. - Dzięki wbudowanemu czujnikowi położenia, przekazuje sygnał o aktualnym stanie okna do modułu wykonawczego zamontowanego przy piecu lub klimatyzatorze - wyjaśnia Maciej Leonhard. Jeśli przykładowo połać okna (lub drzwi balkonowych) zostanie otwarta lub uchylona, odbiornik czasowo wyłączy urządzenie grzewcze (lub klimatyzacyjne), by obniżyć temperaturę i uniknąć niepotrzebnych strat energii. Dodatkowo, możemy skorzystać z pomocy specjalnego termometru AURATON T-2, który pozwala na kontrolowanie temperatury w innym pomieszczeniu niż to, w którym zamontowany został regulator AURATON T-1. - Takie rozwiązanie przydaje się wówczas, gdy chcemy utrzymać w jednym wnętrzu (np. w pokoju dziecka) temperaturę, która będzie stała bez względu na wahania, które zdarzają się w innych domowych pomieszczeniach, m.in. w kuchni czy łazience - dodaje Maciej Leonhard.

Oceń artykuł
3,89 / 9 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Yasna Communication

Polecamy Ci również

Zobacz także