Pomysł na salon - nasz bezpieczny kąt

Pomysł na salon - nasz bezpieczny kąt

Salon jest głównym punktem mieszkania tym bardziej, iż często w nowoczesnych projektach połączony jest z aneksem kuchennym, jadalnią oraz z przedpokojem. Mimo tego połączenia można go w bardzo prosty sposób zaaranżować tak, aby nie stracił swojego charakteru pomieszczenia służącego do wypoczynku oraz relaksu.

Salon jest miejscem, gdzie ważne jest dla nas poczucie bezpieczeństwa, ale jest też czymś więcej … „mówi” o nas, jest naszą wizytówką. Jak go można oddzielić od całości, żeby stał się przytulnym miejscem? Przedstawimy kilka projektów, które to w doskonały sposób zobrazują.

aranżacja salonu

Pierwszy projekt to nowoczesny salon połączony z jadalnią oraz aneksem kuchennym. Jednak narożnik z dywanem idealnie tworzą nasz „kącik wypoczynkowy", w którym możemy się zrelaksować np. korzystając z kina domowego umiejscowionego na świetnie zaaranżowanej ścianie. Uzupełnieniem wystroju jest niski stolik kawowy.

pomysł na salon

Kolejny projekt to przytulny salon. Kącik wypoczynkowy tworzą niski stolik, fotel, dywan i wygodny narożnik. Ten ostatni mebel jest nieodzownym elementem salonu - bo gdzie jak nie na wygodnym, komfortowym narożniku możemy się zdrzemnąć, wypić kawę, poczytać? W tle widzimy obrazy oraz oświetlenie nadające całości elegancki styl.

nowoczesny salon 

Chłodna, obojętna paleta kolorów sprawia, że salon ten  jest bardzo nowoczesny. Piękny czerwony zegar idealnie komponuje się z całością. Warto zwrócić uwagę na półprzezroczystą ściankę działową. Jest to oryginalny pomysł na oddzielenie przestrzeni salonu. Taka nowoczesna ścianka nadaje pomieszczeniu niezwykły wygląd.

czarno-biały salon

Ta aranżacja jest nieco jak z bajki .. Alicja w krainie czarów? Klimatyczny salon wyposażony w dużą pikowaną kanapę oraz pufy, które mogą służyć zarówno do siedzenia jak i jako podnóżek. W tej aranżacji wyróżnia się prosty, drewniany stolik. Patrząc na ten projekt odnosimy wrażenie, że czas tu się zatrzymał …

biała kolorystyka salonu

Jasny, przytulny salon … trochę inny od pozostałych, jednak standard sofy, stolika i dywanu został zachowany. Sofa aż się prosi, żeby się na niej położyć i odpocząć. Widzimy stolik z drewnianych desek na kółkach - bardzo praktyczny i wygodny. Można go w swobodny sposób przemieścić. Naturalne światło słoneczne oraz biała kolorystyka wnoszą do salonu poczucie, że czujemy się lekko i rześko.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Patrycja Nowak

Źródło: homedesigning.com

Polecamy Ci również

Zobacz także