Pomysł na ścianę w salonie – płytki cegłopodobne

Pomysł na ścianę w salonie
Warto zaakcentować jedną ze ścian np. innym kolorem, wzorem czy fakturą.

Dobry pomysł na ścianę w salonie sprawi, że to pomieszczenie będzie najbardziej reprezentacyjnym pokojem w naszym domu. Salon to miejsce, w którym spędzamy najwięcej czasu. To tu się relaksujemy, przyjmujemy gości. Często pokój dzienny pełni funkcję pokoju telewizyjnego, jadalni, biblioteki, a w mniejszych mieszkaniach także sypialni.

Pokaż mi swój salon, a powiem ci kim jesteś… Wnętrze domu wiele mówi o jego mieszkańcach: jak lubią spędzać wolny czas, jakie mają zainteresowania czy styl. Salon jest sercem każdego domu i mieszkania. Dobrze, gdy jest przestronny i jasny. Jednocześnie musi się w nim znaleźć strefa wypoczynku, przechowywania i przyjmowania gości. Ponieważ zazwyczaj jest jednym z największych pomieszczeń w naszym domu, jednocześnie jest wyzwaniem aranżacyjnym. Chcemy by był wyjątkowy i pełnił funkcję wizytówki.

Pomysł na ścianę w salonie

Jedną ze ścian salonu – przy kanapie, stole czy telewizyjną warto zaakcentować. Doskonałym rozwiązaniem może być cegła, dzięki której wnętrze zyska charakter, a ponadto ociepli wnętrze i pozwoli podkreślić jego styl – loftowy, nowoczesny, klasyczny. Na takiej ścianie doskonale prezentują się galerie obrazów, meble i akcesoria.

Dowiedz się: Jak przygotować ściany do malowania

Świetnym pomysłem na scianę mogą być prezentowane płytki. Wytwarzane są ze wzmacnianego gipsu z dodatkiem włókien, co przy niewielkiej grubości zapewnia im wysokość twardość i odporność na uderzenia. Umieszczone są na elastycznych arkuszach o powierzchni 0,21m², dzięki czemu ich montaż jest szybki i bardzo prosty.

Polecamy: Fototapety - sposób na metamorfozę wnętrza

Wykorzystywana przy produkcji technologia zapewnia unikalność każdej płytki, nadaje im autentyczny wygląd oraz sprawia, że kolor pozostaje niezmienny. Każda płytka jest ręcznie barwiona, dzięki czemu na ścianie nie występuje „efekt szachownicy”. Ich wymiary zawierają się w przedziałach od 6,5 cm do 7,2 cm wysokości i od 23 cm do 23,5 cm szerokości. Ich grubość wynosi 6-9 mm. Dla urozmaicenia wyglądu ściany, można je łamać podczas montażu i przyklejać jako połówki. Po zafugowaniu zaprawą cementową można je malować. Taka cegła to świetny pomysł na ścianę.

Poznaj: Sposoby na różne podłogi - jak czyścić panele, a jak wykładzinę i inne rodzaje podłóg

Oceń artykuł
3,83 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: BJM Bricks

Polecamy Ci również

Zobacz także