Pomysł na śniadanie, czyli kącik jadalny w kuchni

kącik jadalniany w kuchni

Duże jadalnie są wspaniałe: można bez problemu pomieścić większą liczbę gości, wygodnie podać obiad czy kolację, urządzić mini przyjęcie. Jednak chyba mało kto spędza przy dużym jadalnianym stole poranki we dwoje, czy pija kawę przed wyjściem do pracy. W takich przypadkach idealnym rozwiązaniem jest kącik, w którym można urządzić przytulne miejsce do jedzenia.

Aranżując nasz zakątek zastanówmy się nad dokładnym sposobem jego zagospodarowania i wybierzmy takie meble i dodatki, które stworzą przyjemną przestrzeń do spędzania poranków.

Idealnym miejscem na taki kącik była by wnęka w kuchni. Nie występuje ona jednak w wielu mieszkaniach, dlatego warto stworzyć sobie odpowiednią przestrzeń. Świetnie nadaje się do tego róg kuchni. Okrągły stół, narożna ława, kilka pomysłowych krzeseł. Teraz wystarczy dodać kolorowe poduszki, wesołą narzutkę i dopasowany obrus i miejsce prawie gotowe.

Gadżetów, które mogą ożywić naszą wnękę i nadać jej radosnego charakteru jest całe mnóstwo. Jednak nie wystarczy ich tam postawić – ważne jest, aby odzwierciedlały naszą osobowość, aby dodawały nam energii, aby przyjemnie spędzało się nam pośród nich czas. Wybierzmy więc takie, które najlepiej pasują do naszego kącika.

Pamiętajmy też, że najważniejsza przy wyborze mebli jest w tym przypadku ich wygoda. Warto zwrócić też uwagę na materiały, z których zostały wykonane – dobrze by było, gdyby były plamoodporne. W końcu jesteśmy bądź co bądź w kuchni.

Jeśli chcemy wyróżnić nasz kącik jadalny od reszty kuchni warto poświęcić chwilę i zastanowić się, ja to zrobić. Prostym pomysłem byłyby wysokie meble oddzielające go od kuchni. Można też na przykład zastosować inny kolor farby na ścianę, dzięki temu kącik będzie się odcinał. Podobnie zadziała położenie tam dywanika, czy odpowiednie oświetlenie.

 

 

Oceń artykuł
4,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Magdalena Kolwaga

Polecamy Ci również

Zobacz także