Pomysł na wnętrze – ukryta zabudowa

Pomysł na wnętrze – ukryta zabudowa

Współcześnie wyraźnej zmianie uległ sposób w jaki aranżowane jest wnętrze domów. Wynika to nie tylko ze zmian funkcji poszczególnych pomieszczeń. Bardziej starannie podchodzimy również do samego procesu projektowania. Dziś układ mieszkania i poszczególne elementy jego wyposażenia rozplanowywane są najczęściej przez architekta lub projektanta wnętrz.

pomysł na wnętrze – ukryta zabudowa

Jednym z najważniejszych kryteriów projektowania jest ergonomiczne wykorzystanie wolnej powierzchni. Z salonów zniknęły ciężkie meblościanki, a z sypialni wielkie trzydrzwiowe szafy, coraz rzadziej spotykane są rożnego rodzaju pawlacze i schowki. Ich miejsce zajęły indywidualnie projektowane szafy wnękowe. Oferowane przez raumplus regały w zależności od układu półek i dodatkowego wyposażenia mają wyjątkowo uniwersalne zastosowanie. Ich istotną cechę stanowi możliwość idealnego dopasowania do stylu w jakim urządzone zostało dane pomieszczanie i ogromna ilość miejsca do przechowywania. Dzięki eleganckim wielkoformatowych drzwiom nie trzeba przejmować się nieporządkiem. Wszystko jest dyskretnie zakryte.

system zabudowynowoczesny system zabudowy

W kuchni szafy wnękowe przejmują funkcje wysokiej zabudowy. W nich znajdują się miejsce do przechowania produktów i akcesoriów kuchennych. Zamknięte fronty tworzą jednolitą elegancką płaszczyznę. Wykończone fornirem przypominają boazerię, wypełnienie z lakierowanego szkła sprawdzi się w minimalistycznych wnętrzach, a zwolenników oryginalnych rozwiązań zainteresuje powłoka betonowa.

system zabudowy w kuchni

Miejscem dla szafy wnękowej jest także salon. W tym przypadku schować w niej można kino domowe lub biurko. W łazience najlepszym zamknięciem szafy wnękowej będą drzwi przesuwne w formie dużego wiszącego lustra. Z kolei w pokoju dziecięcym fronty zamieniają się w tablicę do rysowania.

zabudowana szafa w salonie
system zabudowy w łazience
zabudowane regały
system zabudowy do pokoju dziecka
system zabudowy - gabinet


Ukryta zabudowa raumplus spełnia oczekiwania współczesnych domowników. Wpisuje się także w trendy urządzania mieszkań, w których funkcje przechowywania przejmują szafy harmonijnie wkomponowane we wnętrze domu i będące częścią jego wystroju.
Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: raumplus.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także