Pop-artowe black & white

Pop-artowe black & white

Jeśli zależy nam na naprawdę niebanalnym wystroju wnętrza, pomyślmy o... pop arcie w wersji black & white. Inspiracje znajdziemy np. w starych magazynach, zdjęciach i pocztówkach. Pomogą nam też czarno-białe produkty home&you, inspirowane sztuką popularną.

Pop-artowe black & white - dodatki od home&youZabawa formą, kolorami i konwencją - to oczywiście znaki rozpoznawcze pop-artu we wnętrzach. Jego ciekawą odmianą jest wersja black & white, dzięki której można stworzyć mieszkanie, wyróżniające się naprawdę niebanalnym charakterem: Aranżacja wnętrza inspirowanego sztuką popularną wbrew pozorom nie jest trudna. Wprowadzamy wyraźne, kontrastujące barwy czyli czerń i biel, a także oryginalne, geometryczne kształty. Nie zapominajmy też o plakatach i dodatkach nawiązujących np. do twórczości Andy'ego Warhola - mówi Hanna Maruta, główna stylistka home&you.

Aranżację domu zacznijmy od sypialni. Tutaj doskonale wyglądać będą czarne ściany odbijające biel pościeli oraz mebli. Do przechowywania drobiazgów możemy użyć ciemnych, prostych koszy i pudeł. Z całością dobrze komponować się będą szklane i metalowe akcesoria o nowoczesnym, nieco industrialnym wyglądzie. Natomiast do oświetlenia pomieszczenia wykorzystajmy geometryczną lampę Modern. Nieco jaśniejszą kolorystykę zastosujmy w salonie. Do bieli ścian i mebli doskonale pasować będą czarne dodatki, takie jak ramki, zegar ścienny w kształcie klucza, pudełka w kwiaty na drobiazgi oraz gazetnik Magazine z napisem "news". Na kanapie możemy ułożyć poduszki w poszewkach ozdobionych zamkami błyskawicznymi. Pokój stanie się bardziej przyjazny, jeśli ustawimy w nim ciekawe dekoracje, takie jak np. figurki nawiązujące do origami.

Czarno-bialy pop art królować może również w kuchni. Tutaj niech czerń i biel pojawią się na pojemnikach, kubkach i zastawie, np. plastikowych akcesoriach oraz podkładce w kształcie czajniczka. Odrobina humoru zagości w pomieszczeniu dzięki wieszaczkom w kształcie zabawnych ludzików lub anioła i diabła. Ciekawym pomysłem jest również szpatułka do jajek Egg zakończona... rozbitym jajkiem. Na koniec nie zapominajmy o łazience. Tutaj do stylizacji wnętrza wykorzystajmy przedmioty użytkowe. Na półce ustawmy kubek, dozownik i mydelniczkę przypominające zgniecione plastikowe kubeczki. Kosmetyki zaś przechowywać możemy w pojemniku stylizowanym na małą wanienkę. W kącie pomieszczenia znajdzie się również miejsce dla czarnego kosza na śmieci Bin.

Aranżacja domu w stylu pop-art wymaga niewątpliwie odwagi i przeznaczona jest przede wszystkim dla tych, którzy lubią nowoczesne trendy. Jeśli jednak zdecydujemy się na tak niebanalny wystrój, możemy być pewni, że będzie budził podziw i zazdrość wśród naszych znajomych.

Oceń artykuł
3,80 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: home&you

Polecamy Ci również

Zobacz także