Pościel dla dzieci z motywem słoni i żyraf

0
Pościel dla dzieci z motywem słoni i żyraf

Fińska firma Finlayson w 2012 roku powróciła do produkcji kolekcji tekstyliów ze wzorem zaprojektowanym w 1969 roku. Wtedy to studentka sztuki Laina Koskela wzięła udział w konkursie na wzór pościeli dla dzieci.

Laina Koskela stworzyła słonia, który został użyty przez fińską firmę Finlayson do produkcji pościeli. Pościel w słonie stała się niezwykle popularna. A dla pokolenia urodzonego w latach 70. wprost kultowa. Przez dziesięciolecia nie była ona osiągalna. W 2012 roku firma zdecydowała się na jej produkcję w ramach "Helsinki World Design Capital 2012". Oszalały na jej punkcie nie tylko dzieci ale także rodzice! Wzór w słonie został odkryty ponownie, jako niezwykle współczesny! Produkty (pościel, poduszki, narzuty) można kupić już w Polsce w sklepie internetowym Żyrafy z Szafy.

Najpierw miały być dwa małe słonie, jednak ze względu długą drogę, która je czekała zaczęło im się nudzić. Było im smutno i dlatego doszły do wniosku, że potrzebują towarzyszy. I tym sposobem powstał cudowny wzór słoni, które choć w stadzie to wędrują parami.

pościel dla dziecipościel w słonie

Oceń artykuł
4,30 / 10 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Źródło: zyrafyzszafy.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także