Pościel dla dziecka

Pościel dla dziecka

pościel dla dzieckaDzieci w wieku przedszkolnym potrzebują około 10-12 godzin snu na dobę.

Odpowiednia porcja wypoczynku zapewnia kilkulatkom pełną regenerację, poprawia funkcje odpornościowe organizmu, zapewnia zachowanie zdrowego dystansu do rzeczy, które wydarzyły się w ciągu dnia, zwiększa także możliwości poznawcze najmłodszych. Wyspane przedszkolaki rzadziej chorują, szybciej i łatwiej się uczą, dobrze się zachowują.

Dobre nawyki

Co 3. przedszkolak ma problemy z zasypianiem. Zaburzenia snu mogą mieć różne przyczyny, choć najczęściej za kłopotami ze spaniem stoją niewłaściwe nawyki. Jakie? Najczęstszymi błędami popełnianymi przez rodziców są: układanie dziecka do snu o różnych porach, podawanie malcowi zbyt dużej ilości płynów i napojów o działaniu pobudzającym (np. mocnej herbaty), zezwalanie dziecku na zbyt długie oglądanie bajek w telewizji. Tymczasem wystarczy odrobina systematyczności, wprowadzenie do rozkładu dnia dziecka stałych elementów (np. cowieczornej kąpieli odprężającej oraz rytuału wspólnego czytania książek), by powoli wyciszać emocje przedszkolaka i z powodzeniem ułożyć go do snu.

kolorowa pościel

Łóżko też się liczy

To niezwykle ważne, aby łóżko kojarzyło się maluchowi wyłącznie ze spaniem, a nie zabawą czy oglądaniem telewizji. Miejsce, w którym śpi pociecha, powinno być odpowiednio przygotowane - tak, aby zachęcało do wypoczynku. Od czego zacząć? Od wyboru odpowiedniej pościeli. Warto postawić na produkty najwyższej jakości, w 100% bawełniane, kolorowe, oryginalne, radosne. Najnowsza kolekcja polskiej marki Lola y Lolo to strzał w dziesiątkę. Tutaj jest wszystko, czego maluch potrzebuje, aby spać dobrze. Jest i kolorowo, i stonowanie, nieszablonowo, oryginalnie, z motywami dedykowanymi chłopcom oraz  dziewczynkom.

Sypialnia przedszkolaka powinna zachęcać do relaksu. I chociaż dobrej jakości pościel to podstawa, to jednak nie zapominajmy o odpowiednim przygotowaniu pokoju: wywietrzeniu sypialni, przyciemnieniu światła, zezwoleniu na zabranie do łóżka ukochanej przytulanki pociechy, lekturę ulubionych bajek czy włączenie odprężającej muzyki.

pościel dziecięca
opakowania na pościel
pościel dla przedszkolaka
czerwona kołdra
kolor pościeli
pościel do łóżka dziecięcego
pościel dla dziewczynek
kolor pościeli
pościel różowa
łóżko do spania
wyspany przedszkolak


Im szybciej dziecko zasypia i im dłużej śpi, tym lepiej radzi sobie z codziennością. Badania udowadniają, że przedszkolaki śpiące w nocy minimum 9. godzin nie mają żadnych problemów z koncentracją czy organizacją pracy własnej, lepiej się uczą, łatwiej radzą sobie z rzeczywistością. Co to oznacza w praktyce? Że systematyczny i długi sen przedszkolaka to same plusy-  gwarancja pozytywnego rozwoju intelektualnego i motorycznego oraz prawdziwy zastrzyk sił niezbędnych do radosnego odkrywania świata.


Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Lola y Lolo

Polecamy Ci również

Zobacz także