Pożegnanie wilgoci w wannie dzięki mechanizmowi drenażowemu

Pożegnanie wilgoci w wannie dzięki mechanizmowi drenażowemu

Wilgoć i zacieki w okolicach wanny są efektem niewystarczającej skuteczności w odprowadzaniu wody. Nieocenione wsparcie stanowi wyposażenie jej w specjalny mechanizm drenażowy.

Madix - Follow Me Silfra - wąż natryskowyŁazienkowe węże i ślimaki

Interesującym rozwiązaniem problemów z nadmiernym zawilgoceniem jest system Follow me firmy Silfra, który ułatwia utrzymanie czystości w wannie bez zajmowania znaczącej jej powierzchni. Na cokole płytek lub w narożniku wanny mocuje się rozetę, pod którą znajduje się specjalny ślimak połączony z wężem dokręconym do baterii. Istotą pozornie skomplikowanej instalacji jest odchodząca ze ślimaka rurka drenażowa. Dociśnięta do odpływu wannowego Silfra, zapewnia sprawne odprowadzanie zbędnej ilości wody pozostającej po kąpieli.

Prosto i estetycznie

Widoczne efekty działania mechanizmu Follow me przejawiają się w codziennym korzystaniu ze słuchawki prysznicowej, dokręconej do części węża, wychodzącej z rozety na zewnątrz. Po każdorazowym użyciu słuchawki, wkłada się ją właśnie do rozety, gdzie skapuje reszta wody, która następnie wlatuje do odpływu wannowego przez mechanizm ślimaka i rurkę drenażową. Wolna przestrzeń znajdująca się pod powierzchnią wanny pozwala przy tym na bezproblemowe wsuwanie i wysuwanie metalizowanego węża. Większa część systemu pozostaje więc niewidoczna. Dzięki temu nie zajmuje ona dużo miejsca, estetycznie komponując się z całością aranżacji. Natomiast efekt prostego działania Follow me pozwala wyeliminować gromadzącą się w słuchawce natryskowej wodę, zabezpieczając strefę kąpielową przed zbytnim ryzykiem zawilgocenia. Wyłącznym dystrybutorem systemu w Polsce jest firma Madix.

Dane techniczne:

* Nazwa: Follow me firmy Silfra * Wyłączny dystrybutor: Madix * Trzy rodzaje rozet do wyboru * Łączenie z przelewami wannowymi Silfra * Montaż na obrzeżu wanny lub w cokole płytek * Wymiary: 175 cm * Kolor: chrom * Cena: od 395.00 netto

Oceń artykuł
3,40 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: pointb

Polecamy Ci również

Zobacz także