Praktyczny design w kuchni - jak zagospodarować przestrzeń...

0
Praktyczny design w kuchni - jak zagospodarować przestrzeń...

Przestrzeń kuchenna to strefa dająca projektantom wnętrz naprawdę ciekawe pole do popisu. Inspiracją dla gotowego projektu może być ulubiony styl lub detal, który staje się motywem przewodnim aranżacji.

Glass LinearW nowoczesnej kuchni często takim detalem jest okap, a szczególnie okap nad kuchenną wyspą.

Firma Franke oferuje bogaty wybór modeli okapów, od tradycyjnych, dobrze znanych form po kształty zdecydowanie nowoczesne, często awangardowe. W ofercie firmy znajduje się także okapy sufitowe, które również doskonale sprawdzą się nad kuchenną wyspą. Wszystkie modele wyróżnia wysoka jakość materiałów i wykonania oraz wysoka wydajność i cicha praca.

Czytaj także: Szafki kuchenne - jak wybrać funkcjonalną zabudowę kuchenną?

Projektanci Franke dużą wagę przykładają także do wygody obsługi urządzeń więc coraz częściej okapy kuchenne wyposażone są w elektroniczne systemy sterowania, warto zwrócić uwagę na sterowanie sensorowe - touch control, występujące w okapach ze szklanym wykończeniem np. Swing, Crystal, Roller czy Hoop, gdzie panel sterujący jest doskonale wkomponowany w urządzenie, a przyciski są prawie niezauważalne i podświetlają się dopiero w momencie włączenia okapu. Na komfort pracy w kuchni wpływa też optymalne oświetlenie strefy gotowania, które zapewnią lampy halogenowe. W modelach najbardziej energooszczędnych halogeny zastąpione są oświetleniem LED.

Okap w kuchni ma podwójna misję do spełnienia. Z jednej strony ma oczyszczać powietrze, z drugiej zdobić. Funkcje praktyczne są niezwykle istotne, ale nie należy zapominać także o walorach estetycznych kuchennego wyposażenia, ponieważ to właśnie detale decydują o ostatecznym kształcie wnętrza.

Czytaj także: Jak idealnie zaplanować przestrzennie kuchnię? Pomysły dla małych i dużych "królestw gotowania"

Minimalistyczny design okapu PLANAR pozwala na idealną integrację w nowoczesnych, futurystycznych wnętrzach, a z kolei klasyczne połączenie stali i szkła w modelu wyspowym GLASS LINEAR gwarantuje uniwersalne dopasowanie do kuchni w każdym stylu. Model TUNNEL ciekawie wygląda w duecie, co jest rozwiązaniem coraz częściej spotykanym w przestronnych wnętrzach.

Oceń artykuł
3,20 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Franke

Polecamy Ci również

Zobacz także