Praktyczny prezent dla małego fana designu

0
Dekoracje i dodatki do pokoju dziecka
Pokój dziecka jest bardzo ważnym pomieszczeniem. To, co się w nim znajduje, buduje atmosferę, jaka w nim panuje, oddziaływuje na wyobraźnię dziecka oraz na jego samopoczucie.

Pokój dziecka jest bardzo ważnym pomieszczeniem. To, co się w nim znajduje, buduje atmosferę, jaka w nim panuje, oddziaływuje na wyobraźnię dziecka oraz na jego samopoczucie. Dlaczego więc nie obdarować pociechy rzeczą, która będzie praktyczna, przyjemna dla oka, a przy tym ciekawa i pobudzającego jego dziecięcą fantazję?

Zaprezentujemy parę przedmiotów, takich jak dodatki do pokoju dziecięcego, które będą interesującym prezentem dla dziecka.

Dlaczego warto?

  1. Budowanie wrażliwości naszego dziecka na świat, piękno czy design powinno się rozpocząć w jego pokoju. Zwykłe przedmioty, takie jak zegar, lampa czy krzesło są po prostu praktyczne. Do pokoju dziecięcego warto wybrać takie elementy, których forma będzie atrakcyjna i przyjazna dla naszego dziecka.
  2. Dzięki dodatkom budujemy tożsamość małego lokatora. Dziecko w swoim pokoju powinno czuć się swobodnie. Dlaczego więc nie zaaranżować wystroju w taki sposób, aby nie czuło się w nim skrępowane, a wręcz pozwalało mu na wiele kreatywnych rzeczy?
  3. Dodatki do pokoju naszego dziecka mogą odzwierciedlić jego pasje, upodobania, gusta. W pokoju dziecięcym powinno znaleźć się miejsce na fantazyjne rzeczy, które nie tylko spełniają rolę użytkową, ale także budują dziecięcą wyobraźnię. W końcu to właśnie w pokojach naszych dzieci powstają kreatywne i często niezrozumiałe przez dorosłych pomysły.

Jaki prezent?

Światło w dziecięcym pokoju to jeden z najważniejszych elementów. Światło odgrywa istotną rolę w budowaniu przytulnego i ciepłego klimatu, jaki panuje w pomieszczeniu. Ponadto, odpowiednie oświetlenie wpływają kojąco i uspokajająco - o czym doskonale wiemy. Nie zapominajmy, że dzieci bardzo często boją się ciemności. Dlatego też należy pamiętać o odpowiednim oświetleniu w pokoju dziecięcym. Designerskie lampy mogą pomóc naszemu dziecku w walce z różnymi “potworami”, które o zmroku czają się w każdym kącie.

Fikuśne formy lampy z pewnością wprowadzą radosną atmosferę do pokoju dziecka. Mogą także stanowić przyjemny dodatek, który będzie wyglądał jak świetlista zabawka. Wybierając miękkie, bawełniane kule, czyli cotton ball lights możesz pozwolić dziecku na to, aby samo zadecydowało, gdzie mają być umiejscowione. Te słodkie kulki sprawdzają się w każdej aranżacji, a przy tym są designerskim hitem. Każda dziewczynka z pewnością chciałaby przyozdobić swoje królestwo, tak samo jak każdy chłopczyk chciałby samodzielnie ułożyć je zgodnie ze swoją wizją.

Zegary. To jedne z najbardziej charakterystycznych rzeczy, jakie możemy otrzymać w designerskiej formie. Klasyczny, okrągły zegar ze wskazówkami w jednokolorowej ramie jest mało atrakcyjny, ale możemy wybrać też taki, który będzie stanowił ciekawy dodatek. Dlaczego więc nie zagrać tą formą i wybrać czegoś bardziej interesującego (np. zegar w kształcie lizaka, bądź imitujące książki)? Ciekawy wygląd zegara z pewnością zainteresuje każde dziecko.

Dekoracje i dodatki do pokoju dziecka
Zegar Book pastelowy


Skarbonka. To naprawdę dobry pomysł na prezent dla najmłodszych mieszkańców domu. Bez trudu możemy spotkać wiele interesujących, zabawnych i zwariowanych kształtów. Chciałbyś nauczyć swoje dziecko oszczędzania, ale wizerunek świnki nie zainteresuje go? Wybierz więc taką skarbonkę, która zachęci szkraba do wrzucania pieniążków.

Pomysł na skarbonkę
Skarbonki mogą być dekoracją pokoju.


Wieszaki. Wszyscy dorośli z pewnością wiedzą, jak trudno jest zapanować nad porządkiem każdej małej pociechy. Pozwólmy więc dziecku zadbać o ład na miarę jego możliwości. Aby tak się stało, możemy obdarować go wieszakiem, który przyjmie ciekawą formę. Twoje dziecko lubi jeździć na rowerze? Dlaczego więc nie sprezentować mu wieszaka właśnie w kształcie roweru? Z pewnością mały miłośnik kolarstwa o wiele chętniej będzie odwieszał swoje rzeczy na tego typu wieszak.

Kolorowy wieszak do pokoju dziecka
Wieszak w pokoju dziecka pomoże mu utrzymać porządek.


Praktyczny prezent to taki, który będzie spełniał konkretną rolę w dziecięcym pokoju. Jednak to ich atrakcyjna forma i interesujące, designerskie rozwiązania zaskarbią sympatię dziecka. Pokój dziecięcy jest niezwykłym miejscem, które przenosi naszą pociechę w świat fantazji, nie może zatem być nudny. Interesujący dla dziecka prezent to taki, który uruchamia jego wyobraźnię. Stworzenie przytulnego pokoju, w którym nasza pociecha będzie chętnie spędzała czas to nie lada wyzwanie. Jego budowanie możemy zacząć od praktycznych i interesujących prezentów, które z pewnością spodobają się każdemu małemu designerowi.


Artykuł został napisany we współpracy ze sklepem 9design.pl gdzie znajdziesz obszerną ofertę interesujących prezentów dla Twojego dziecka.

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: 9design.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także