Prawidłowo zabezpieczona drewniana podbitka dachowa

Prawidłowo zabezpieczona drewniana podbitka dachowa

Drewniana podbitka dachowa to nie tylko estetyczny, ale i praktyczny element wykończenia domu. Aby mogła spełniać swoje funkcje, trzeba zadbać o nią we właściwy sposób. W tym celu należy użyć odpowiednich produktów, które ochronią ją przed zanieczyszczeniami i zmiennymi warunkami atmosferycznymi.

Zdjęcie ilustracyjneDeszcz i wiatr bywają uciążliwe nie tylko dla nas, ale i dla naszego domu. Spływająca z dachu woda może wyrządzić niemałe szkody, jeśli nie zabezpieczymy odpowiednio okapu, nie wspominając o pojawiających się na elewacji zaciekach. Problemem bywają także gnieżdżące się pod dachem ptaki i małe ssaki. Podbitka dachowa doskonale chroni budynek przed tymi zagrożeniami, a ponadto stanowi ozdobny element wykończenia. Wykonana z drewna, gwarantuje naturalną termoregulację i swobodny przepływ powietrza, a dodatkowo jest przyjazna dla środowiska. Aby na długo zachowała swoje właściwości, wymaga jednak również specjalnej pielęgnacji.

Produkty na niepogodę i uszkodzenia mechaniczne Malowanie tego typu powierzchni wymaga zastosowania właściwie dobranego produktu, który cechować się będzie dużą wytrzymałością. Odpowiednim rozwiązaniem jest ekologiczna Lakierobejca Żelowa marki Drewnochron przygotowana na bazie wody. Środek jest odporny na działanie światła, dzięki czemu nawet długotrwała ekspozycja na promieniowanie słoneczne nie spowoduje odbarwień i uszkodzenia drewna. Dodatkowo tworzy wytrzymałą powłokę zabezpieczającą materiał przez zmiennymi warunkami atmosferycznymi, a także drobnymi uszkodzeniami mechanicznymi, jakie mogą powodować zwierzęta.

Zobacz także: Dachówki ceramiczne Röben w promocyjnych cenach

Paleta 9 kolorów umożliwia odpowiednie dopasowanie barwy podbitki do elewacji, okien i drzwi. Niewątpliwą zaletą produktu jest jego żelowa konsystencja, która zmienia się w ciecz dopiero w trakcie rozcierania pędzlem, po czym wraca do poprzedniego stanu. Ułatwia to aplikację oraz powoduje, że substancja nie kapie podczas malowania.

Preparatem opartym na tradycyjnych rozpuszczalnikach, który sprawi, że nasza podbitka dachowa będzie służyć przez długie lata, a przy tym ładnie wyglądać jest Lakierobejca Extra marki Drewnochron. Produkt doskonale pracuje z podłożem, tworząc trwałą i elastyczną powłokę zabezpieczającą drewno nawet do 8 lat. Przy tym łatwo się rozprowadza nie powodując zacieków. Środek charakteryzuje się wyjątkowymi parametrami ochronnymi. Trwale zabezpiecza przed działaniem promieni UV oraz zróżnicowanymi warunkami atmosferycznymi. Zapobiega także biodegradacji naturalnego surowca oraz ingerencji szkodników technicznych drewna - owadów. 8 gotowych kolorów umożliwia stworzenie ciekawych kompozycji.

Łatwa aplikacja i trwała ochrona

Podsufitka jest zazwyczaj ciężko dostępna, a jej malowanie musi odbywać się przy pomocy drabiny bądź rusztowania. Dlatego tak istotna jest łatwość stosowania produktów oraz ich zwarta konsystencja zapobiegająca chlapaniu.

Jeśli mamy do czynienia z surowym drewnem użytym do wykonania podsufitki, to pierwszym krokiem powinna być jego precyzyjna impregnacja, np. przy pomocy Impregnatu Extra marki Drewnochron. Wnika on głęboko w strukturę materiału, wzmacniając ją oraz chroniąc przez sinizną, grzybami, pleśnią i owadami.

Zobacz także: Płyta dachowa EuroFala a blacha dachowa T18 - co wybrać?

Po oszlifowaniu i oczyszczeniu powierzchni podbitki, możemy przystąpić do pracy. W przypadku używanych wcześniej powierzchni należy usunąć spękane i łuszczące się fragmenty oraz zmatowić całość papierem ściernym i odpylić. Lakierobejcę dokładnie mieszamy przed użyciem, a następnie nakładamy za pomocą pędzla wzdłuż słojów drewna. Ważne jest zachowanie odpowiednich odstępów czasowych pomiędzy malowaniem kolejnych warstw.

Właściwa i regularna konserwacja drewnianej podbitki dachowej sprawi, że na długie lata zachowa ona swój piękny, naturalny wygląd oraz będzie właściwie chronić elewację domu.

Oceń artykuł
4,22 / 9 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Drewnochron

Polecamy Ci również

Zobacz także