Prosty system ażurowych półek, koszy, haczyków i...

Prosty system ażurowych półek, koszy, haczyków i...

Problem przechowywania setek, a nawet tysięcy przedmiotów, które posiadamy - jest kluczowy w przypadku zarówno przestronnych domów, jak i małych mieszkań.

 Chodzi przecież o to, by były one łatwo dostępne! Kluczowy jest w tym przypadku stosunek wielkości wnętrza do ilości rzeczy, które chcemy w nim przechowywać.

W mieszkaniu wysoki wskaźnik wychodzi nam np. w przypadku kuchni i łazienki. W tej ostatniej można bowiem przechowywać nie tylko kosmetyki i chemikalia, ale również ręczniki, prześcieradła kąpielowe. Zamiast delikatnych szafek - lepiej schować za przesuwanymi drzwiami funkcjonalny regał, a wtedy można resztę pomieszczenia zamienić w przytulny buduar pani domu.

Garaż czy kącik dla majsterkowicza - może stać się z kolei chlubą każdego prawdziwego faceta, pod warunkiem że będzie zorganizowany i uporządkowany. Wiertła, wkrętaki, dłuta, klucze francuskie, kombinerki czy obcęgi to typowe atrybuty męskiej przestrzeni. Trudno nad nimi zapanować, zwłaszcza kiedy trzeba dostać się do sezonowanych opon.

Już niebawem trzeba będzie zmienić letnie na zimowe i schować zapasowy komplet w garażu lub piwnicy. Przechowywanie opon w niewłaściwych warunkach powoduje zmiany właściwość fizycznych jak odkształcenia ściany bocznej, stopki czy czoła bieżnika. O czym warto pamiętać?

Pomieszczenie do przechowywania opon powinno być chłodne, suche i ciemne oraz od czasu do czasu wentylowane.

Przechowywanie opon na obręczach i bez nich rządzi się innymi prawami - opony z obręczą powinny być podwieszane na hakach lub układane na stos, zaś nigdy nie przechowywane w pozycji pionowej.

Specjalne haki do przechowywania opon posiadają gumową osłonę, dzięki czemu nie ulegną one zniszczeniu.

Oceń artykuł
3,67 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Alicja Charzyńska (Dziennik Bałtycki)

Polecamy Ci również

Zobacz także