Przedpokój - praktyczna aranżacja

Przedpokój to wnętrze dość trudne do urządzenia. Jest tak zwłaszcza wówczas, kiedy chcemy aby był funkcjonalny i elegancki jednocześnie. Aranżując domowy przedpokój warto zwracać uwagę nie tylko na estetykę stosowanych tu materiałów, ale również na ich jakość.

Podłoga w przypadku każdego przedpokoju narażona jest na poważny szwank. Istotne zatem, aby wykonana była z materiału odpornego na ścieranie i łatwego w utrzymaniu czystości. Pomieszczenie to, ma za zadanie – radośnie witać i zapraszać do kolejnych domowych przestrzeni, a nie odstraszać nieładem i porozrzucanymi przedmiotami. Bardzo ważne jest zatem, aby w przedpokoju zawsze panował porządek i było w nim czysto.

Warto zobaczyć: Pomysły na mały przedpokój

Wnętrze zyska na cennej powierzchni, jeśli drzwi do pozostałych pomieszczeń otwierać się będą na zewnątrz, a nie w jego wewnętrznym kierunku. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, iż to rozwiązanie ograniczy miejsce w kuchni, salonie, etc. Niezwykle istotną, pozostaje rola sztucznego oświetlenia. Za jego pomocą wąskie pomieszczenie możemy optycznie poszerzyć, zbyt wysokie obniżyć, a przede wszystkim nadać naszemu przedpokojowi przytulności i pozytywnego klimatu.

Szkło i lustra w każdym przypadku nadają wnętrzu elegancji oraz przestronności, powiększając optycznie pomieszczenie. Nie bójmy się zatem umieszczania w przedpokoju dekoracji wykonanych z tego właśnie materiału.

Oceń artykuł
4,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Agnieszka Jaros

Zdjęcia: shelterness.com

Polecamy Ci również

Zobacz także