Przedpokój wizytówką mieszkania

Przedpokój wizytówką mieszkania

Urządzając mieszkanie, najwięcej uwagi poświęcamy salonowi, kuchni, sypialni czy łazience. Nie zastanawiamy się często nad dobrą aranżacją przedpokoju, który przecież spełnia wiele funkcji w naszym mieszkaniu.

aranżacja przedpokojuPrzedpokój to jego wizytówka i zapowiedź tego, co zobaczymy w kuchni i pokojach. Warto więc pomyśleć o jego funkcjonalnym urządzeniu.

Aranżując przedpokój, należy zwrócić uwagę zarówno na jego funkcjonalność, jak i na estetykę. Niestety, zwykle nie jest to takie proste, bowiem przedpokoje w mieszkaniach są zazwyczaj małe, nieustawne, wąskie i ciemne. Ale jest na to rada.

Aby uatrakcyjnić wizualnie korytarz i sprawić, by przede wszystkim był dobrze wykorzystany, warto wygospodarować miejsce na szafę wnękową, zwłaszcza z przesuwanymi drzwiami, które nie uszczuplą powierzchni pomieszczenia i są wygodne w użyciu. W takiej szafie zmieści się odzież, obuwie, parasole, a także rzadziej używane domowe drobiazgi.

Zmieści się także sprzęt gospodarstwa domowego (żelazko, odkurzacz itp.), środki czystości, drobne narzędzia. W wielu szafach są montowane specjalne uchwyty na tego typu sprzęt, wszystko jest więc uporządkowane i łatwo dostępne.

- Aby wizualnie powiększyć przestrzeń, warto zastosować jasne kolory ścian i mebli, błyszczące powierzchnie, lekkie konstrukcje zamiast zamkniętych ścian. Można również umieścić lustra na jednym skrzydle drzwi szafy oraz na przeciwległej ścianie. W dużym holu możemy pozwolić sobie na kolorystyczną ekstrawagancję. Mocna barwa stworzy ciekawą całość, jeśli zostanie powtórzona również w innej części mieszkania - radzi Monika Szczęsny, dyrektor reklamy i projektantka wnętrz firmy Komandor.

Jeśli przedpokój jest jednocześnie korytarzem bezpośrednio sąsiadującym z salonem, możemy urządzić go w taki sposób, aby nawiązać stylistycznie do klimatu pokoju dziennego. Jeśli z kolei do salonu wchodzimy bezpośrednio z zewnątrz, wówczas oba pomieszczenia można oddzielić lekkim przepierzeniem. Na przykład zamiast tradycyjnej ścianki działowej, doskonałym rozwiązaniem będzie ustawienie w przedpokoju szafy, która odgrodzi hol od salonu czy pokoju dziennego.

W aranżacji każdego wnętrza zawsze liczy się dobry pomysł. A przy urządzaniu przedpokoju, ważne jest również i to, żeby nadmiernie nie obciążać tej części domu zbyt dużą liczbą przedmiotów. To przecież wizytówka, powinna więc wyglądać elegancko.

Oceń artykuł
4,00 / 9 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Elżbieta Cegła (Gazeta Krakowska)

Polecamy Ci również

Zobacz także