Przeszklenia w biurze - jak urządzić komfortowe miejsce pracy?

Przeszklenia w biurze - jak urządzić komfortowe miejsce pracy?

Polacy w ciągu dnia pracują najdłużej spośród państw unijnych - wynika z badań firmy konsultingowej Hetus przeprowadzonych w krajach Unii Europejskiej w 2010 roku. Skoro jesteśmy aż tak zapracowanym narodem, to warto pomyśleć o komfortowym urządzeniu naszego stanowiska pracy...

Villa Glass Studio - odddzielone szklanymi ścianami stanowisko pracyZacznijmy od biura...

Jak urządzić duże pomieszczenie przeznaczone do pracy dla większej liczby osób? Możemy sugerować się zasadami feng shui albo własnymi upodobaniami. Najważniejsze jest jednak racjonalne i funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni. Każdy pracownik powinien mieć swoje osobiste stanowisko, najczęściej składające się z biurka, krzesła i komputera. Aby nie przeszkadzać sobie nawzajem w trakcie pracy, praktycznym rozwiązaniem są przegrody oddzielające poszczególne stanowiska, umożliwiając odcięcie się od czynników zewnętrznych oraz lepszą koncentrację.

Czytaj także: Jak uniknąć bólu pleców i szyi? Siedź i ćwicz na ergonomicznym krześle!

- Obecnie największą popularnością cieszą się gustowne szklane przegrody ze szkła przezroczystego bądź ornamentowego. Szkło jest hartowane i spełnia wszelkie europejskie normy, dlatego co najważniejsze jest bezpieczne dla użytkowników - podkreśla Marek Malik z Villa Glass Studio, producenta szklanych elementów wyposażenia wnętrz. - Bardziej wymagające osoby mogą skorzystać z przeszklonych kolorowych ścian, na których może znaleźć się nawet własny projekt graficzny.

Urządzając biuro, pamiętajmy o jego dobrym oświetleniu. Im więcej naturalnego światła wpada do pomieszczenia tym lepiej.Villa Glass Studio - projekt indywidualny "Parcie na szkło"

Jeśli przypadł nam w udziale luksus posiadania własnego gabinetu, możemy bezkarnie dać się ponieść wyobraźni. Zaleca się jednak podział pomieszczenia na dwie części: prywatnej i oficjalnej. W pierwszej powinniśmy usytuować biurko, krzesło, szafki, regały oraz wszelkie niezbędne przedmioty potrzebne do wykonywania obowiązków. Natomiast część mniej oficjalna powinna zostać zagospodarowana przez sofę, fotele i stolik, gdzie będziemy mogli spokojnie napić się kawy czy nawet przyjąć gości lub klientów. Najbardziej popularnym i ekskluzywnym trendem w wyposażeniu biur są obecnie szklane aranżacje wnętrz np.: drzwi, meble, stoliki, a dla nie bojących się innowacji i odważnych - nawet schody. Urządzając gabinet nie można zapomnieć również o elementach dekoracyjnych. Wazony, świeczniki, obrazy, czy nawet rodzinne zdjęcia dodadzą uczynią miejsce pracy bardziej przytulnym.

Czytaj także: W jaskini lwa

Szkło na dobre weszło do naszych wnętrz, zwłaszcza tych biurowych. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż szklane elementy wyposażenia wyglądają wyjątkowo elegancko, stylowo a przede wszystkim profesjonalnie. * Badania Hetus przeprowadzono w 2010 r. i opublikowano w raporcie "Men and Gender Equality" (równość kobiet i mężczyzn)

Oceń artykuł
3,38 / 8 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: pointb

Polecamy Ci również

Zobacz także