Przeszklenia w domu – czy to dobre rozwiązanie?

Przeszklenia w domu – czy to dobre rozwiązanie?

Duże, przestronne przeszklenie zastosowane zamiast tradycyjnej ściany jest w stanie zdziałać we wnętrzu prawdziwe cuda. Rozjaśnia jego przestrzeń oraz łączy subtelnie z tym co znajduje się na zewnątrz. Rozwiązanie może być zatem kuszące pod względem aranżacyjnym. Jednak przeciwnicy dużych przeszklonych powierzchni wskazują także na ich wady.

przeszklenia w domu

Chodzi głównie o pogorszenie się bilansu energetycznego budynku, jak również o jego gorszą kondycję antywłamaniową. Wprawdzie parametry te zawsze można podnieść tak dla pakietów szybowych, jak i dla profili okiennych – powinniśmy jednak zdawać sobie sprawę, że żadna szyba nie jest w stanie osiągnąć takiej izolacyjności cieplnej, jak tradycyjna przegroda pełna z porządnym ociepleniem. Każdy pakiet szybowy jest też łatwiejszy do pokonania dla włamywacza, aniżeli wykucie dziury w pełnym solidnym murze.

okna w domu

Jednakże walory estetyczne dużych przeszkleń są nie do podważenia. Zwolennicy łączenia przestrzeni mieszkalnej z otaczającą ją naturą nie mają najczęściej ochoty rezygnować z poczynionych zamierzeń. Warto jednak, aby zastosowali przeszklenia o jak najlepszych parametrach i rozplanowali je w taki sposób, by nie utracić prywatności i nie zaburzyć układu całego domu.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Agnieszka Jaros

Zdjęcia: Schueco, Pilkington

Polecamy Ci również

Zobacz także