Raz, dwa, trzy... Quattro. Genialnie prosta ława

0
Raz, dwa, trzy... Quattro. Genialnie prosta ława

Proste, masywne, surowe, z naturalnym jasnym rysunkiem drewna - takie stoły i ławy są dziś najmodniejsze. Taki też jest nowy Quattro. Genialnie prosty a jednocześnie bardzo designerski. Czasem stół, czasem ława.

Ława-stolik QuattroJasny, jakby ze świeżo szlifowanego drewno. Ale bez obaw - na pewno nie ściemnieje. To dekor dąb sonoma - hit tegorocznych targów meblowych w Kolonii.

- To dekor magiczny, im dłużej na niego patrzę tym widzę więcej możliwości, świetnie komponuje się z każdym kolorem - mówi Aleksandra Tatkowska, dyrektor handlowy firmy Halex z Elbląga, produkującej stoły i krzesła. - Wykorzystaliśmy go w projekcie nowej ławy Quattro, która miała pasować do wnętrz nowoczesnych, zgodnych z najnowszymi trendami. I to się udało. Michał Pawłowicz, autor projektu Quattro wyznaje, że zawarł w nim również pewien przekaz artystyczny.

- To idealny mebel dla ludzi, którzy kochają naturę, ale nie kosztem natury - wyjaśnia projektant. - Ławy i stoły z litego drewna są piękne, ale jak wiele drzew trzeba by wyciąć, żeby stworzyć taki masywny mebel. Postanowiłem więc zaprojektować konstrukcję dającą wrażenie masywności, z potężnymi nogami, ale jednocześnie relatywnie lekką, wykonaną z ekologicznej płyty MDF. Konstrukcja mebla wydaje się bardzo prosta. Cztery nogi, cienki blat. Żadnych zbędnych frezowań, ryflowań. Dynamika Quattro ukryta jest w jego nogach, które zawierają prosty teleskopowy mechanizm unoszenia blatu i jego blokowania na wysokość pozwalającą zmienić ławę w duży stół jadalny, czy wygodne biurko do pracy.

- To nasze autorskie rozwiązanie, niedostępne dotąd na rynku - chwali się Aleksandra Tatkowska. - Skomplikowane systemy mechaniczne bywają awaryjne, z czasem się wyrabiają, wymagają użycia siły, albo pomocy drugiej osoby. W Quattro poprzez prosty system podnoszenia i blokady wysokości wyeliminowaliśmy te problemy.

Prócz dynamicznego podnoszenia ławy, można również - poprzez system rozsuwania - zmieniać wielkość blatu z wymiaru 670x1200 do wymiarów 670 x 1600 mm.

Nowość: jesień 2012

  • ława-stolik Quattro
  • dekor: dąb sonoma
  • surowce: płyta laminowana, MDF foliowany
  • wymiary przy złożeniu: 670x1200
  • wymiary przy rozłożeniu: 670 x 1600
  • wysokość ławy: 580
  • wysokość stołu: 740
  • producent: Halex, www.halexmeble.pl
Oceń artykuł
3,33 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: Halex

Polecamy Ci również

Zobacz także