Regulowany stelaż łóżka odciąży kręgosłup

Regulowany stelaż łóżka odciąży kręgosłup

Łóżko, oprócz swej podstawowej funkcji, bywa wykorzystywane na wiele sposobów. Lubimy poczytać w nim książkę, gazetę lub obejrzeć film.

Często nienaturalnie wyginamy kręgosłup, okładamy się poduszkami, aby w miarę wygodnie, w półsiedzącej pozycji, oddać się ulubionej formie relaksu. Mimo to, plecy i tak bolą. Wówczas na ratunek warto wezwać odpowiedni stelaż.

Wybór stelaża, to oprócz komfortu także sprawa zdrowia

Złam się, na zdrowie

Stelaże regulowane, w zależności od modelu, łamią się na dwie do pięciu części. Stanowią idealne uzupełnienie materaca i powinny być nieodzownym elementem każdego łóżka, ponieważ znacząco poprawiają jakość snu. Najprostsze posiadają regulację tylko w zagłówku. - Dzięki niej wszyscy, którzy lubią spędzać długie wieczory na czytaniu, nie będą odczuwali uciążliwego zmęczenia szyi - tłumaczy Tomasz Goc z Fabryki Materacy Janpol. - Produkowany przez nas model Docja, w środkowej części posiada dodatkowo regulację twardości, dzięki czemu można go łatwo dopasować do własnych preferencji.

Wybór stelaża, to oprócz komfortu często także sprawa zdrowia. - Są osoby, mające np. problemy z krążeniem, które muszą spać z nogami w górze czy w innej, nienaturalnej pozycji. Wtedy regulowany stelaż rzeczywiście jest najlepszym rozwiązaniem - zgadza się ortopeda, Roland Brehmer. W takim przypadku doskonale sprawdzi się stelaż Docja, szczególnie polecany do materacy lateksowych i kieszeniowych, który posiada możliwość regulacji wysokości części pod głowę i pod nogi. Zwiększona liczba elastycznych listewek w tym modelu zapewnia bardzo dokładne rozłożenie ciężaru ciała, dzięki czemu materac lepiej dopasowuje się do naszych kształtów.

Jak to działa?

- W wybranej części stelaża montowane są podwójne listewki połączone specjalnymi, ruchomymi opaskami z tworzywa sztucznego. W zależności od kierunku przesuwania listewek ściskamy je, wzmacniając twardość konstrukcji, lub rozluźniamy, co zwiększa jej elastyczność- wyjaśnia Tomasz Goc. Większość stelaży regulowana jest ręcznie, ale dla osób bardziej wymagających najbardziej odpowiednie będą modele typu Macedonia, regulowane elektrycznie. Odpowiednią pozycję uzyskujemy w tym przypadku jednym naciśnięciem guzika, bez konieczności wstawania z łóżka. Co więcej, Macedonia ma aż pięć płaszczyzn regulacji, dzięki czemu zapewnia łóżkowy relaks bez kompromisów.

Stelaż regulowany Macedonia

 

Wybór na wagę zdrowia

W ciągu dnia kręgosłup znosi wiele obciążeń. Aby zapewnić mu prawidłową regenerację niezbędne są odpowiednie warunki. - Łóżko jest ostatnią rzeczą w sypialni, na której powinniśmy oszczędzać. Lepiej pomalować ściany tańszą farbą lub zrezygnować z wymyślnych dekoracji - uważają specjaliści od materacy. Łóżko najlepiej komponować samemu, kierując się przede wszystkim własną wygodą. Gotowe, uniwersalne komplety mogą okazać się całkowicie niezgodne z naszymi oczekiwaniami. Przede wszystkim liczy się dobry materac, najlepiej z lateksu, oraz wysokiej jakości stelaż. Rama łóżka to sprawa raczej drugorzędna. Warto zdawać sobie z tego sprawę, bo podjęta decyzja jest na wagę zdrowia.

Oceń artykuł
4,43 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: Fabryka Materacy Janpol

Polecamy Ci również

Zobacz także