Remont domu - zadbaj o jakość na każdym etapie

Remont domu - zadbaj o jakość na każdym etapie

Różny zakres prac remontowych wymaga zastosowania rozmaitych środków. Część czynności wykonujemy samodzielnie, do innych zatrudniamy fachowców. W każdym przypadku liczy się szczegółowa wiedza, z jakich rozwiązań korzystamy.

Wiosenny remont mieszkaniaRóżne materiały

Wprowadzanie w domu zmian funkcjonalnych lub wizualnych wymaga dbałości o najmniejsze detale. Wymiana poszczególnych instalacji, prace malarskie, tynkarskie, cykliniarskie, dociepleniowe czy nawet drobne innowacje dekoracyjne wiążą się z koniecznością wykorzystania materiałów takich jak: kleje, spoiny, farby, tynki, preparaty gruntujące. Szeroka oferta dostępnej na rynku chemii budowlanej pozwala nam precyzyjnie dobierać produkty do specyfiki prowadzonych prac. Ich skuteczność wynika m.in. z jakości wybranych środków, a także właściwego ich zastosowania, w oparciu o wskazania producenta oraz wiedzę i umiejętności wykonawców. Szczególnie trudno jest ocenić pierwszy wymieniony czynnik, gdyż termin "jakość" pojawia się dziś niemal na każdym kroku. Jaką drogę muszą przejść wyroby branży budowlanej, by sprostać oczekiwaniom współczesnego konsumenta, a przede wszystkim spełniać swoją rolę?

Różne działania

- Dzisiejsze standardy budowlane sprawiają, że na finalny produkt składa się kilkuetapowa praca różnych działów - wskazuje Marek Zając z firmy Bolix, producenta materiałów budowlanych. - Przede wszystkim cały proces produkcyjny przebiega w oparciu o własne, bieżące badania laboratoryjne i odbywa się pod nadzorem działu jakości. Ma to niemałe znaczenie, zwłaszcza w przypadku wdrażania nowych technologii, wymagających potwierdzenia słuszności opracowanych rozwiązań. Jednocześnie służy utrzymaniu stałej, wysokiej jakości obecnych już na rynku towarów.

Istotnym wsparciem jakościowym, a jednocześnie wzmocnieniem wiarygodności firmy, jest też korzystanie przez nią z wyników badań, prowadzonych przez zewnętrzne, niezależne podmioty. Okresowe mierzenie parametrów poszczególnych produktów przez odpowiednią instytucję daje rzetelne informacje na ich temat. Powszechnie wykorzystywany dziś gwarant jakości stanowią ponadto rekomendacje techniczne Instytutu Techniki Budowlanej.

Wiosenny remont z produktami BOLIXRóżni odbiorcy

Wewnętrzne procedury, usprawnienia procesów wytwórczych, monitoring czy branżowe certyfikaty to tylko część działań, które mają dawać klientom pewność długoterminowej użyteczności proponowanych grup produktów, co ma pierwszorzędne znaczenie właśnie w branży budowlanej. Specyfika rynku sprawia również, że wszyscy odbiorcy muszą mieć wsparcie na każdym etapie prowadzonych prac. Wśród nich są bowiem zarówno specjaliści z wieloletnim doświadczeniem, jak i laicy, korzystający incydentalnie z wybranych rozwiązań. Prostym i efektywnym sposobem jest więc stałe, fachowe doradztwo działu technicznego. Zdarza się bowiem, że pomimo szczegółowej instrukcji zamieszczonej na opakowaniu, użytkownik chce upewnić się, że prawidłowo wykonuje daną czynność.

W praktyce nawet najmniejszy detal może decydować o ostatecznym efekcie. Przykładowo, środki klejące potrzebują odpowiedniego czasu na wyschnięcie, by zachować pełną skuteczność. - Wiedza to w naszym sektorze prawdziwy kapitał - podkreśla Marek Zając z Bolix. - Dlatego, obok stałego dostępu do informacji dla klientów czy dystrybutorów, prowadzi się też często szkolenia dla specjalistów z danej dziedziny. Istotą właściwego wdrażania na rynek technologicznych rozwiązań jest bowiem kompleksowe działanie, polegające na integrowaniu procesów wytwarzania, kontroli, dystrybucji i informacji w spójny system, gwarantujący wysoką jakość oferty.

Oceń artykuł
3,50 / 8 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: pointb

Polecamy Ci również

Zobacz także